Finálový turnaj čtyř nejúspěšnějších týmů okresních přeborů Karlovarska a Chebska uzavřel v sobotu krajský přebor mužů v nohejbalu družstev. Dvě nejcennější medaile si odvezly týmy z Chebska, zlato do Skalné a stříbro do Mariánských Lázní.

Do finále krajského přeboru se kvalifikovala čtyři mužstva. Chebsko reprezentovaly první dva týmy konečné tabulky okresního přeboru, SKN Skalná a Lokomotiva Mariánské Lázně, Karlovarsko pak mistr okresu Slovan Karlovy Vary a místo ´stříbrného´ Horního Slavkova, který účast odřekl, třetí tým okresního přeboru SK Liapor Witte C.

Chebáci se na turnaj připravili velmi odpovědně a na hřišti SK Liapor Witte zcela zaslouženě triumfovali. Že se žezlo krajských mistrů postěhuje na západ (loni titul vyhrála Vřesová), bylo jasné už po semifinálových zápasech. V prvním podlehl karlovarský Slovan Mariánským Lázním 1:5 a ve druhém C družstvo Liaporu neuhrálo proti Skalné ani set.

Skalná potom excelovala i ve finále s Mariánskými Lázněmi, které porazila rovněž 5:0 (na sety 10:1). Potřetí pak kanárek zazpíval po karlovarském derby o bronz, ve kterém Slovan dovolil Liaporu C jen jediný set.

Semifinále

Slovan Karlovy Vary – Lokomotiva Mariánské Lázně 1:5, SK Liapor Witte C – SKN Skalná 0:5

O 3. místo

Slovan Karlovy Vary – SK Liapor Witte C 5:0

Finále

SKN Skalná – Lokomotiva Mariánské Lázně 5:0.

„Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedené výkony. Uznání zaslouží dvojice Pavel Brilla – Václav Polan z PSK Cheb A, která při krajském finále hostovala v našem týmu a zahrála skvěle. Určitě patří mezi nejlepší dvojky v našem okrese. Dařilo se však i ostatním hráčům a spokojený byl i kouč Karel Ulmon, který, ač to není u něj zvykem, po většinu utkání hodnotil výkony svých svěřenců velmi kladně. Myslím, že tentokrát skutečně nebylo hráčům co vytknout, dodrželi předem stanovenou taktiku. Titulu krajského přeborníka si velmi vážíme, vždyť jsme ztratili ve dvou zápasech jediný set a skóre tak bylo 20:1. Byla to taková třešnička na dortu v té letošní úspěšné sezoně, kdy jsme získali nejen šestý titul okresního přeborníka v řadě, ale i titul ve dvojkách a závěrem i krajský titul,“ připomněl úspěchy skalenského týmu jeho šéf Pavel Weinfurter, který se duelů účastnil jako hráč.

(jilin, em)