„Jsou to sice velice těžké týmy, ale v Lize mistrů má každý tým svou kvalitu a je těžké si vybírat soupeře,“ narážel trenér Jiří Novák na těžký los, který jeho týmu přisoudil dva italské velkokluby Modenu a Civitanu a jako bonus polskou Zaksu.

Karlovarsko tak má před sebou velkou premiéru v elitní soutěži. „Naším dlouhodobým cílem bylo karlovarskému fanouškovi nabídnout takové zápasy s top soupeři na evropské úrovni a jsme za to šťastní,“ nechal nakouknout do volejbalových cílů klubu na mezinárodní scéně Novák.

Ten po losu začal ihned sbírat poznatky o soupeřích. „Výměna materiálů funguje bezproblémově, takže o každém soupeři budeme mít dost informací,“ podotkl spokojeně Novák. Jeho svěřence tak čeká hodně náročná premiéra, ve které se postupně postaví volejbalovým gigantům. „Nechci se pouštět do srovnávání, každý soupeř bude extrémně těžký. Ale já pořád říkám, ve sportu je jediná pravda ta, která leží na hřišti. Nikdo nikdy zápas dřív, než začne, ještě nevyhrál,“ upozorňoval Novák.

Karlovarsko odehraje své první utkání v Lize mistrů na horké palubovce sedminásobného mistra polské ligy Zaksy Kedzierzyn-Kožle.

„Očekávám plnou halu, hřiště plné kvalitních hráčů a volejbal na jiné úrovni, než s jakou se setkáváme doma v lize,“ přemítal Novák. Právě karlovarský kouč nechce během Ligy mistrů nijak experimentovat. „Do každého zápasu půjdeme v nejsilnější sestavě, pro kterou se s realizačním týmem rozhodneme,“ vysvětloval Novák. Zaksa bude proti Karlovarsku plnit roli favorita. „Každý tým má své přednosti a své slabší stránky a my se budeme snažit těch slabších využít v náš prospěch. Samozřejmě zkušeností z podobných zápasů nemáme tolik jako polský tým, ale dáme do toho vše, co umíme, a o výsledek se porveme,“ slibuje trenér Karlovarska.

A s jakými cíli Karlovarsko na palubovku sedminásobného mistra Polska zamíří? „Budu spokojený, když odehrajeme kvalitní zápas. Na co to bude stačit, teprve uvidíme, nechci spekulovat,“ dodal Novák.