„Atleti se samozřejmě připravovali dle momentální situace spojené s pandemií covid-19, tedy převážně samostatně, nebo později po mini skupinkách, což běžcům ale přípravu vůbec nenarušilo,“ poukazuje Lucie Markusková, předsedkyně karlovarského Triatletu,k okleštěným podmínkám, které atlety napříč republikou několik týdnů omezovaly.

„Snad jen chyběla rychlost, ale ta v tomto období není rozhodující. Posledních deset dní se příprava, tedy místa tréninku, moc nezměnila,“ naráží Markusková na využívání lázeňských lesů, areálu zdraví či cyklostezky atlety.

„Celá skupina je zdravotně v pořádku a společně s trenérem Oldou Dvořákem se pokusí navázat na předchozí úspěšná vystoupení,“ přeje si úspěch na republice šéfová Triatletu. Barvy karlovarského zástupce na mistrovství budou hájit na tratích od 800 do 3000 metrů například reprezentanti v triatlonu Heidi a Lukáš Juránkovi, kteří posílí výpravu Triatletu právě v Běchovicích.

Dále by se měli představit na závodech dorostenci Jan Kotraba, Albert Slaba či Karel Lachout, když nejvíce se bude očekávat právě od Kotraby, který skončil v roce 2019 na mistrovství na skvělém třetím místě. Starší žáky budou reprezentovat Radek Sochůrek a Petr Klíček.

V kategorii dorostenek bude hájit barvy Triatletu Barbora Loufková a v žákyních se představí hned kvarteto závodnic ve složení Veronika Zrůstová, Veronika Šalátová, Valentina Slabová a Eliška Kučerová, mistryně v krosu pro rok 2019.

Mistrovství se uskuteční v golfovém areálu, tedy na travnatém povrchu, bez většího převýšení, jak je v posledních letech zvykem nejen v České republice, ale i na evropských a světových šampionátech.

„Běchovice jsou známé především spojením s nejstarším silničním závodem v České republice, možná i na světě, Běchovice-Praha, který se běhá od konce 19. století, letos byl na programu již 124. ročník, kros se v Běchovicích poběží poprvé,“ prozradila Markusková.

Ani ostatní atleti karlovarského Triatletu nezahálí. „Například Anička Korbová po skvělém zakončení sezóny v září, kdy zaznamenala čas 56,22 na 400 m, je už v plné přípravě a tréninky absolvuje společně se sparingem Michalem Burešem. Část i se skokankou a překážkářkou Eliškou Markofovou a částečně se připravuje se skupinou Ládi Kárského a také s námi,“ přiblížila Markusková.

Nejen ona věří, že by se v novém roce mohli navrátit do závodního či tréninkového módu naplno. „Budeme jen věřit, že po krosu se rozběhne na konci ledna i halová sezóna 2021 a budeme se moct vrátit k normálnímu sportování a přípravě uvnitř v posilovně, tělocvičně, tunelu na další sezonu 2021,“ dodala své přání na závěr Markusková.