Triatlonisty z Německa a Česka čekaly za doprovodu slunečného počasí objemy 500 metrů plavání, 14 kilometrů na kole a vše pak uzavřel čtyřkilometrový běh.

„Do Tirschenreutu jezdíme velmi rádi. Závod je dobře zorganizovaný, vždy během něj panuje přátelská atmosféra. Po závodě všichni společně posedíme u občerstvení, zhodnotíme podané výkony a probereme plány na sezonu,“ poukazoval trenér a člen štafety Miloš Aišman. A radost po skončení závodu byla v táboře USK Akademik Cheb velká.

V celkovém pořadí si v kategorii mužů nejlépe vedl Lubomír Novotný, který obsadil celkově deváté místo. V kategorii žen dosáhla Julie Sandra Stolarčiková na triatlonový triple, když se potřetí v řadě za sebou radovala na Volkstriathlonu ze zlata.

„Velmi dobrých výkonů dosáhli i ostatní členové USK Akademik Zdeněk Jüptner, Ivan Masopust, Petr Brož a Jana Mouhafidi. Navíc jsme nenašli přemožitele ve štafetovém závodu, když jsme posedmé v řadě za sebou dosáhli na první místo,“ s úsměvem bilancoval Aišman triatlonový husarský kousek v podání akademiků za hranicemi.