Florbalisté USK Akademik Cheb zavítali do Tachova, kde se utkali s domácím Tachovem a Toužimí v rámci prvního kola florbalové divize A. Chebský tým, který je složen převážně ze studentů chebského gymnázia a chebské ekonomické fakulty, se v zápase s domácím FLK Slavoj Tachov pomalu rozkoukával a po první třetině prohrával 0:2. Ve druhé a třetí třetině se akademici vzchopili a produkovali atraktivní hru, která bohužel nebyla zakončena vstřelenou brankou. Při závěrečné třetině protrhl střeleckou beznaděj hostující Vojtěch Ekl, který snížil na 1:3, USK Akademik zatlačil soupeře na jeho polovinu a obstřeloval domácího brankáře, bohužel při rozehrání “namazal“ hostující Lukáš Dohnal soupeři, pro kterého nebyl problém překonat brankáře. V závěrečné minutě zápasu se o úpravu skóre postaral Jakub Kobielský, který stanovil konečný stav na 2:4.

FLK Slavoj Tachov 4

USK Akademik Cheb2

(2:0; 0:0; 2:2)

Branky: Křišťan, Rybář, Kovář, Krasanovský – Ekl, Kobielský

V druhém zápase s 1. FBC Toužim USK Akademik předváděl již od úvodu útočný florbal, který korunoval vedoucím golem Milana Bednaříka, který prostřelil brankáře mezi nohama. Vedení si Chebští dlouho neužili, po chybě v obraně se toužimský útočník zmocnil míčku a blafákem vsítil vyrovnávací branku. V úvodu 2. třetiny se trefil k tyči Filip Štěřík a Chebští šli do vedení, které mohl zvýšit Lukáš Dohnal, ale trefil jen tyč. Na 3:1 se povedlo zvýšit Vojtěchu Eklovi, který překonal brankáře bekhendovou střelou. Po zbytek zápasu se Chebští zatáhli do obrany a snažili se uhlídat výsledek. Nápor hráčů Toužimi ve 3. třetině vyústil ve snižující branku, poziční hra soupeře dostávala chebské hráče pod tlak a z vynucených chyb se Toužim dostávala do šancí, které zneškodňoval brankář Robin Tomeš. V závěrečné minutě byl vyloučen chebský Ekl a soupeř se rozhodl hrát power play. Závěrečný nápor USK Akademik zvládl a vezl si z 1. turnaje Divize A první 3 body, které se bude snažit rozšířit 1. listopadu v hale Lokomotivy, kde hraje se soupeři TJ Jiskra Aš a SK Kerio Plzeň B.