VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspěšní akademici psali historii

Karlovy Vary – Florbalová sezona 2016/2017 je minulostí a minimálně v chebském prostředí psala zajímavé příběhy.

2.5.2017
SDÍLEJ:

Mladší žáci USK Akademik Cheb.Foto: Deník / redakce redakce

Florbalový oddíl USK Akademik Cheb má za sebou vskutku zajímavý ročník. Zaměříme se na dvě nejmladší kategorie, které skvěle reprezentovaly barvy USK, ale také město Cheb.
Akademik si během několika let svého působení získal na florbalové mapě neodmyslitelné místo. V uplynulé sezoně kromě mužského a juniorského kádru se v soutěžích pohybovali také elévové a mladší žáci. Akademik tak vůbec poprvé v historii měl ve florbalové struktuře čtyři kategorie, což je milník chebského florbalu. „Je skvělé, že jsme naše řady mohli rozšířit o další kategorii,“ pochvaloval si trenér dvou nejmladších kategorií Matěj Voborník, který společně s Jakubem Houserem vedl obě družstva.

V nejmladší kategorii, elévech, psali Chebští vůbec první soutěžní florbalové kroky. „Pro většinu dětí to byla vlastně vůbec první zkušenost s florbalem.“ I přes tento handicap a fakt si vedli mladí florbalisté a florbalistky se sovičkou na prsou skvěle. „Jsem potěšen faktem, že jsme v soutěži byli schopni konkurovat všem týmům. Ač v této kategorii výsledky nejsou tím nejdůležitějším, myslím, že stojí za zmínku, že jsme drželi šňůru 25 zápasů bez porážky,“ pochvaloval si Voborník.

Chebští se během sezony pravidelně střetávali se silnými soupeři. Voborníkovi svěřenci byli pravidelně konfrontováni s celky Ostrova, Sokolova, Karlových Varů a třeba také Chodova.
Elévové v průběhu premiérové sezony odehráli pět turnajů, ze kterých dokázali přivézt tři cenné kovy. Jednou dokázali ligový turnaj opanovat, dvakrát dokázali přivézt stříbrné medaile. „Dosažené výsledky jsou pro mladé sportovce motivací do další práce,“ myslí si Voborník. Liga nejmladších nadějí se hrála turnajovým systémem, kdy každý tým odehrál na turnaji osm utkání, což je pro tak mladé sportovce velký zápřah.

„Zakládali jsme tuto kategorii s cílem oslovit děti, aby si zkusily florbal. Nakonec jsme byli příjemně potěšeni tím, jak skvělý tým, s týmovým duchem a kamarádskými vazbami, vznikl. Za zmínku stojí rodiče, kteří hráli velkou roli a byli skvělí. Tímto bych jim rád poděkoval. Z vlastní zkušenosti vím, že to není v dnešní době typické, a tak si toho nesmírně vážíme,“ pochvaluje mladý lodivod iniciativu rodičů a jejich podporu. Mnozí z úspěšné líhně si letos zkusili také soutěž mladších žáků a sbírali tak další cenné zkušenosti.

Obrovské turnajové zatížení za sebou mají mladší žáci, ti nastupovali hned ve dvou soutěžích, a sice v Karlovarské, ale také Plzeňské lize mladších žáků. Součet sedmnácti turnajů, ze kterých přivezli Chebští neuvěřitelných šestnáct cenných kovů. Pouze jednou tak odjížděla posádka Jakuba Housera a Matěje Voborníka s prázdnou. Kam přijeli, tam loupili a sbírali vavříny. I tak by se dala charakterizovat úspěšná sezona mladších žáků, kteří se postupně v Karlovarské lize utkali s Toužimí, Chodovem, Ostrovem, Karlovými Vary a Sokolovem. V Plzeňské, výrazně silněji obsazené soutěži, pak také s Tachovem, Rokycany a třemi plzeňskými giganty: FBC Plzeň, Slávia VŠ Plzeň a Keriem Plzeň.

„Jsem rád, že jsme měli možnost objet tolik turnajů a sbírat cenné zkušenosti a mít radost.“ Ročníkově nejsilnější kategorie čítala 25 jmen, ze kterých se utvořila v kolektivním sportu tak potřebná a toužená parta. „Tým tvořili jak úplní začátečníci, tak zkušenější florbalisté a hokejisté. Podařilo se nám složit tým, který byl založený na přístupu a kamarádství,“ popisuje Voborník a dále se nechává slyšet. „Nedělali jsme žádné rozdíly, silnější pomáhali slabším, vzájemně se podporovali a pomáhali, to neslo své ovoce.“

Za raritu můžeme považovat fakt, že trenéři USK nechali do turnajů zasáhnout hned sedm dívek, které se prezentovaly skvělými sportovními výkony. „Vzali jsme na každé kolo dvě až tři dívky a ty nás rozhodně nezklamaly,“ shodla se trenérská dvojice.

„Nejprve bych rád poděkoval všem v klubu, partnerům a hlavně také rodičům, kteří nás neskutečně podporovali, a já si toho skutečně vážím. Byla to úspěšná sezona a myslím si, že takhle úspěšná sezona už se nemusí v historii chebského florbalu opakovat. Slovy nelze popsat, jak moc jsem vděčný a spokojený,“ nešetřil chválou. Vypadá to, že příští rok bude další zlomový, Voborníkova družina by měla nastupovat podle informací v soutěži starších žáků, ze které se lze kvalifikovat na mistrovství České republiky dané kategorie.

„V příštím ročníku budeme outsideři, nováčci, nezkušené mužstvo. Tým by měl být bez větších změn, my se na sezonu nesmírně těšíme a uvidíme, jak se s tím budeme schopni poprat.“
Celý úspěšný ročník zakončí Chebští dvěma neligovými turnaji. USK se opět po roce představí na mezinárodním turnaji Nisa Open v Liberci. „Jedeme si turnaj maximálně užít, zahrát si a pobavit se florbalem,“ vypočítává plány. „Bude to takové neformální rozloučení s oběma kategoriemi,“ dodal závěrem student vysoké školy, který by měl u svých oveček zůstat i v příští sezoně.

Autor: Redakce

2.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení