Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chebu chtějí pro sportovce zavést podobný systém jako v Sokolově

Cheb -Výbor pro sport a volný čas podle Černého navrhne například nový systém správy a údržby sportovišť v Chebu, zpracuje koncepci cyklostezek a plán optimalizace využití školních hřišť pro veřejnost.

26.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Výbor pro sport a volnočasové aktivity přijal na svém prvním zasedání základní návrh Strategické koncepce pro sport a volný čas v Chebu (SKOSVOČ), který předložil předseda výboru Petr Černý Tato základní teze bude podle Černého nadále průběžně doplňována o další podněty ostatních členů výboru. Obsah koncepce pojímá stěžejní témata z oblastí sportu a volnočasových aktivit, jimiž se bude výbor v následujícím období zabývat.

„Mezi hlavní pilíře strategické koncepce SKOSVOČ patří úprava stávajícího městského grantového systému, z kterého jsou financovány tělovýchovné jednoty, oddíly či jednorázové sportovní akce,“ začal s výčtem priorit Petr Černý a pokračoval. „Stejně důležitá bude také příprava investičního plánu v oblastech sportu a volného času pro období 2012 – 2014, případně i výhledu na následující roky.“

Výbor pro sport a volný čas podle Černého navrhne například nový systém správy a údržby sportovišť v Chebu, zpracuje koncepci cyklostezek a plán optimalizace využití školních hřišť pro veřejnost. „Chceme posunout vpřed také řešení problematiky výstavby dětského dopravního hřiště, skate-parku nebo aktivní odpočinkové zóny pro lidi všech věkových kategorií.“

Výbor se rovněž shodl, že je potřeba pomoci sportovním oddílům a organizacím v oblasti propagace. „Sloužit by k tomu měl nový informační systém, který by vycházel ze stávajících internetových stránek Města Chebu. Zmínky o sportu tu bohužel dnes až na výjimky nenajdeme. Chceme proto uvést do provozu podobný systém, jako mají v Sokolově. Tam městské stránky dopodrobna informují o veškerém sportovním dění ve městě, o akcích, činnostech jednotlivých klubů, náborech malých dětí a tak dále,“ dodal Petr Černý.

Podle Jindřicha Nového z Chebu není sport v jejich městě jen o vzpomínání na staré dobré časy ligového fotbalu v podání RH Cheb. „Propagace tohoto odvětví může dětem a mladým nabídnout atraktivní alternativu trávení volného času. Ten čas u počítačů a televize by se rozhodně měl nejmenším o dost zkrátit,“ neskrýval svůj názor.

Autor: Vladimír Kučera

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení