Sportovní klub vozíčkářů Sharks Karlovy Vary zve chebskou sportovní veřejnost na utkání 10. kola České sledge hokejové ligy. V tomto zápase se Žraloci utkají s HC KES Studénka sledge na zimním stadiónu v Chebu v neděli 15.11.2009 od 14.00 hod.

Vzhledem k problémům s možností hrát sledge hokej v KV Aréně našli Sharks dočasné působiště v Ostrově, ale chtějí, aby povědomí veřejnosti o sledge hokeji bylo co největší, a tak přijali s radostí nabídku odehrát zápas sledge hokejové ligy v Chebu.

Sledge hokejisté Studénky jsou nováčky ligy, ale vzhledem k tomu, že k nim před sezónou přestoupili ostřílení hráči z Olomouce a Českých Budějovic, nejsou úplnými nováčky. Sharks se s nimi utkali již ve druhém kole na zimním stadiónu ve Studénce a neponechali nic náhodě, když vyhráli 11:1, ale zápas se nevyvíjel tak jednoznačně, jak vypovídá výsledek.

Sledge hokej je paralympijský sport a česká reprezentace se letos v květnu umístnila na 5. místě na mistrovství světa v Ostravě a tím si zajistila vůbec poprvé účast na paralympiádě v kanadském Vancouveru, která bude v březnu 2010.

Kdo se přijde v neděli podívat na zimní stadión, uvidí pět reprezentantů v tomto nejrychlejším kolektivním sportu pro zdravotně postižené. V dresu Studénky je to E. Fojtík a za Sharks nastoupí hned kvarteto hráčů J. Berger, M. Geier, T. Kvoch a Cheban M. Hrbek.

Více informací o sledge hokeji a o Sharks lze získat též na internetové stránce www.skv-sharks.cz.

(em)