Chebská sportovní hala uvidí do soboty, kdy program vyvrcholí, celkem šest duelů seniorských reprezentací. Kromě Česka a Švýcarska na zápas Čech přicestovaly Polky a Rakušanky. Turnaj „O štít města Chebu“ obohatí tentokrát také klání juniorských výběrů, kde mladé Češky změří síly se Srbskem a Rakouskem. Dva juniorské zápasy se budou hrát v Chebu, jeden potom v nové hale v Lázních Kynžvartu, kde u místního prvoligového týmu působí kouč české juniorské reprezentace Peter Sabadka.

České házenkářky pobývají v Chebu již od neděle, přípravný kemp je tentokrát společný pro seniorskou i juniorskou reprezentaci. Toho hned v pondělí a úterý trenéři využili. „Přípravu nám i juniorkám mírně zkomplikovaly v prvních dnech nedělní zápasy Mostu a Poruby. Vzhledem k tomu, že za tyto týmy nastupuje dvanáct hráček z reprezentační nominace juniorek i žen pro kemp v Chebu, v neděli a v pondělí jsme museli přizpůsobit program přípravy jejich absenci a regeneraci. V pondělí jsme z tohoto důvodu spojili trénink s juniorským týmem a zahráli jsme si mezi sebou jakési ´tréninkové´ utkání. I to ale bylo určitě ku prospěchu, protože jedním z cílů tohoto kempu je nechat mladší hráčky přivyknout práci seniorského týmu,“ připomněl trenér seniorské reprezentace Jan Bašný.

Ten se chce v úvodním utkání turnaje proti Švýcarsku soustředit především na výkon svého celku. „Hra ani výsledky soupeřů teď pro nás nejsou prioritou. Chceme se soustředit na nás a naši hru,“ potvrdil trenér Česka.

Co Jan Bašný očekává od Švýcarek? „Zatím v kvalifikaci prohrály obě podzimní utkání. Nedařilo se jim ani loni tady v Chebu, předpokládáme ale, že se od loňska zlepšily. V posledních zápasech se snažily hrát především se sedmi hráčkami v poli a já doufám, že takto nebudou hrát po většinu zápasu proti nám. Ze zápasu je pak trochu takový zmatek a my se chceme připravit i na jiné věci,“ říká Bašný s tím, že prioritou zůstává stále test nových hráček a jejich zapojení do herních systémů seniorského týmu.

Proti Švýcarkám bude k dispozici kompletní sestava Češek. „Menší zranění především svalového typu trápí Kristýnu Mika, Dominiku Zachovou a Hanu Kvášovou, Kamilu Kordovskou omezují problémy s ramenem. Tyto hráčky jsou tak zatím spíše v rekonvalescenčním režimu. Naštěstí ale můžeme některé hráčky pošetřit a přizpůsobit nominaci okolnostem,“ vysvětlil Bašný.

Do hry půjde dnes větší počet juniorského týmu. „Juniorky vstupují do svého turnaje až v pátek, a právě ve čtvrtek tak chceme zařadit nejvíce juniorských reprezentantek. A nezáleží na tom, že hrajeme zrovna proti Švýcarkám,“ podotkl na závěr český trenér.

Dnešní házenkářský program v Chebu

14:45 Rakousko – Srbsko (juniorky). 17:00 Česko – Švýcarsko,

19:00 Polsko – Rakousko. Vše sportovní hala Cheb.