Ten je tradičně nachystán pod taktovkou tří pořadatelů, Movomalu a AC Mariánské Lázně a města Mariánské Lázně. Oblíbený a vyhledávaný závod lázeňským centrem, který povede po písčitých a asfaltových cestách, bude zahájen ve sportovní areálu Viktorie.

Na běžce tak opět čeká nejen závodní, ale také bohatý doprovodný program, který bude k vidění nejen ve sportovním areálu Viktorie, ale také na kolonádě v Mariánských Lázních.

Vše tradičně odstartuje prezentace ve sportovním areálu, a to v 11.00 hodin. Posléze přijde na pořad ve 12.30 hodin na program slavnostní zahájení závodu a ve 12.45 hodin zahájí jedenáctý ročník dětské závody na 400 m, 1000 m a 1400 m. Start hlavního závodu je nachystán ve 14.00 hodin, kdy běžci budou zdolávat trasu o délce 6.400 metrů.

Fotogalerie: SpaRun ovládl plzeňský Pavel Štěpáník a Kerstin Schmidt

Následně přijde na pořad slavnostní vyhlášení vítězů, které bude na pořadu v 15.15 hodin. Zájemci se mohou přihlásit na https://sparun-ml.wixsite.com/ nebo posléze přímo na místě, ale za zvýšené startovné, které činí pro běžce 250 korun, pro děti pak 100 korun.

A kdo toho, bude mít málo, může si vyzkoušet 1. ročník S-Race překážkového běhu, který je určen závodníkům od patnácti let. Ten zahájí prezentaci ve 14.00 hodin, a start závodu, pak proběhne v rámci intervalového startu v 16.00 hodin. Pro závodníky je přichystána šestikilometrová trasa, během které budou zdolávat několik desítek zajímavých překážek. Potřebné informace najdou zájemci taktéž na webových stránkách závodu.