Karlovarští hurricani totiž gólově seřezali Kanonýry Kladno, kterým nasypali jedenáct branek, a celkově tak dosáhli na výhru 11:5.

Zasloužilo se především o to nejproduktivnější duo základní části ´M a M´, tedy útočníci Michal Klápa a Michal Strachota.

Prvně jmenovaný dosáhl na pět kanadských bodů, druhý pak přidal o jeden bod více. Hurricani se tak ujali ve čtvrtfinálové sérii vedení 1:0.

Samotné utkání však načali lépe v karlovarské míčovce florbalisté Kladna, kteří si během úvodních dvou minut vytvořili dvoubrankový náskok.

Výběr karlovarského trenéra Petra Pánka to však nepoložilo, i přesto, že i v dalším průběhu musel dotahovat další dvoubrankové manko.

To se totiž o slovo přihlásil kanonýr Michal Klápa, který dvěma góly snížil rozdíl branek na 3:4. „Absolutně se nám nepovedl vstup do zápasu,“ zklamaně se vracel k nepovedenému vstupu karlovarský trenér Petr Pánek.

Jenže ve druhé třetině to už byli Karlovaráci, kteří tvrdili florbalovou muziku, i přesto se šlo do šaten za nerozhodného stavu 5:5. Vše se tedy lámalo v závěrečné, třetí dvacetiminutovce.

Tu jednoznačně ovládli hurricani, kteří se svým soupeřem vůbec nemazlili a nastříleli mu dalších šest branek, čímž dotáhli duel do výhry 11:5.

„Poté nastal neskutečný obrat a myslím, že jsme soupeře přehráli po taktické stránce a potěšili neskutečné domácí fanoušky jedenácti góly,“ chválil si velký obrat nejen ve hře, ale i skóre Pánek. Druhé utkání odehráli Hurricani proti Kladnu v neděli 3. března )skončilo po uzávěrce).

FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 11:5 (3:4, 2:1, 6:0).
Branky: 4. a 52. Jaroslav Jaroš, 7. , 14. a 58. Michal Klápa, 25. , 56. a 60. Michal Strachota, 33. Daniel Nicklas, 50. a 59. Michal Chudina – 1. , 5. a 26. Ondřej Riebauer, 2. vlastní. Rozhodčí: Valenta – Nushart. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 260.