Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Va valné hromadě zhodnotili sezonu

Tlumačov – Valnou hromadu za sebou mají činovníci tělovýchovné jednoty Start Tlumačov.

16.1.2010
SDÍLEJ:

Sportovní hala v Třeboni. Ilustrační foto. Foto: Deník

„Měli jsme velkou radost ze zaplněného místního pohostinství, do kterého přišlo na šest desítek členů, hráčů, příznivců a hostů,“ řekl sekretář Milan Polák.

Ten i přítomné přivítal, zvláště pak předsedu OFS a místopředsedu PKFS, pana Karla Sladkého, starostu obce Tlumačov Jaroslava Konopa, starostu obce Nevolice Josefa Velka a zástupce místních složek. Poté se ujal slova prezident jednoty Václav Pivoňka se zprávou o činnosti. Vrátil se k závěru loňské fotbalové sezony, kterou dohrála družstva mužů a dorostu.

Nejzásadnější událostí roku 2009, mimo soutěžních utkání, byly oslavy 35. výročí vzniku fotbalu v Tlumačově. Prezident poděkoval za přípravu oslav a především za brigádnické akce na opravě a údržbě hřiště a areálu. „Zvláštní poděkování pak patří správci areálu Vaškovi Kabourkovi,“ dodal sekretář Polák.

Start Tlumačov se ale podílel i na dalších kulturních, společenských a brigádnických akcích v obci. Vánoční koledování na návsi, masopustní průvod, čištění koupaliště s místními hasiči, přivítání a rozloučení se s prázdninami pro místní děti, úklid podzimního listí na návsi a především údržba fotbalového hřiště a sportovního areálu. Kulturně společenskou akcí pro Tlumačov jsou i samotná fotbalová utkání, na kterých se v průběhu podzimu sešlo bezmála patnáct set diváků.

Družstvo mužů absolvovalo jako každý rok i zimní soustředění, kterého se zúčastnilo osmnáct hráčů a pět členů realizačního týmu. „Bohužel, v tlumačovském fotbale jsou i věci méně příjemné,“ řekl sekretář a pokračoval: „Před zahájením letošní sezóoy řešil náš výbor citlivou otázku, a to zda zachovat dorostenecké mužstvo. Z věkových důvodů ukončilo činnost v dorostu šest hráčů a náhrada nebyla. Proto bylo rozhodnuto, že bude přihlášeno B družstvo mužů, kde tito hráči hrají se staršími a zkušenějšími. Mladší hráči byli uvolněni na hostování do okresních dorosteneckých mužstev.“

Podle Poláka se tento krok vyplatil. Hráči z dorostu se velmi dobře zapojili do ´béčka´ a někteří při zdravotních absencích hráčů Áčka zaskočili i tam. Obě mužstva si v první části soutěžního ročníku vedou solidně a naplňují předsevzetí výboru a vedení, hrát v prvních polovinách tabulek. Ve výhledu do budoucna už tlumačovský sekretář tak optimistický není: „Obě mužstva jsou sice relativně mladá, ale generačním problémům se Tlumačov v horizontu dalších pěti až deseti let zcela určitě nevyhne. A z toho musí mít každý, kdo má k fotbalu v Tlumačově vztah, určitě obavy.“

Hráčům i trenérům patří poděkování nejen za to, že se fotbalu věnují ve svém volném čase někdy i čtyřikrát v týdnu, ale že za dojíždění na tréninky a utkání nepožadují žádné cestovní náhrady.

I to souvisí s finanční situací oddílu, se kterou přítomné na valné hromadě seznámila pokladní Milada Procházková. Finance tlumačovského fotbalu jsou, tak jako jinde, zásadně závislé na prostředcích, které jsou získávány především smlouvami o reklamách od sponzorských firem, ale i prostředky, které poskytuje místní obecní úřad a úřady obcí Nevolice a Stráž.

16.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení