„Procentuální šance se těžko odhadují, protože turecké týmy jsou známé tím, že na domácí půdě jsou mnohem silnějším a nebezpečnějším soupeřem než v zápasech venkovních,“ upozorňuje před náročnou odvetou kapitán VK ČEZ Karlovarsko Daniel Pfeffer.

Osmifinálové dvojutkání zahájil tým Karlovarska důrazně, když v hale míčových sportů rozdrtil favorita z Turecka 3:0 na sety. Podle pohárové matematiky mu ale nestačí uhrát v Istanbulu jeden set, postup mezi osm nejlepších si český celek zajistí až v případě těsné porážky 2:3, jakékoli výhry anebo prohry ve třech či čtyřech setech a následném vítězství ve zkráceném, takzvaném zlatém setu.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
VOLEJBAL: Příbram řádně pozlobila Vary, ale na bodový zisk to nestačilo

„Rozhodovat bude naše agrese a preciznost, rozhodně tam nemůžeme jet s tím, že to bude brnkačka,“ poukazuje Pfeffer. Istanbul však bude chtít před svými fanoušky složit volejbalový reparát, nejlépe s postupovým koncem.

„Postup je pro nás pořád stejně vzdálený jako před prvním vzájemným zápasem. Turci budou doma daleko lepším týmem, než byli v prvním zápase u nás,“ vypočítává kapitán Varů, že jeho tým má před sebou velmi náročnou šichtu.

V úvodním utkání evropského Poháru CEV zaskočili svěřenci kouče Jiřího Nováka favorita kvalitním servisem a následnou obranou na síti. A karlovarská úspěšnost útoku byla v mezinárodním měřítku mimořádná, pětasedmdesát procent.

„V odvetě bude důležitý start zápasu, s Galatasaray to bude platit dvojnásob, protože pokud se nám podaří hned první set, tak může na soupeře padnout určitá deprese ze vzdalujícího se postupu,“ vypočítává Pfeffer.

Pro Karlovarsko to navíc bude jubilejní desáté vystoupení v letošním ročníku evropských pohárů a v případě postupu by se čeští mistři střetli s lepším týmem z hvězdné dvojice Tours – Modena.