„Podali jsme super týmový výkon,“ culil se po utkání karlovarský kapitán Daniel Pfeffer. A měl k tomu řádný důvod. Pod jeho taktovkou Vary porazily Jihostroj i ve druhém vzájemném duelu v rámci základní části.

„I když nás v některých fázích zápasů občas tlačila bota v určitých herních činnostech, tak jsme si vždycky pomohli,“ připomněl, že výhra na palubovce Budějovic nebyla zadarmo. Před tisícovkou fanoušků vstoupili do utkání lépe hráči z lázní, kteří si díky lepšímu příjmu vytvořili několikabodový náskok, který dovedli do výhry 25:21.

Dvanáctým dílem pokračoval o víkendu 20. ročník Zimního běžeckého poháru Kadaň. Tentokrát čekal závodníky, kterých se sešlo na startovním roštu 186, desetikilometrový Běh historickou Kadaní.
FOTOGALERIE: Zasněžený Běh historickou Kadaní v režii Oplta

I druhý set načali lépe hráči Varů, kteří tentokrát bodově profitovali ze hry středem, na kterou domácí dokázali odpovědět až v závěru setu, i přesto si Karlovarsko připsalo druhý bod za výhru 25:22. „Překvapilo nás, že Karlovarsko hrálo hodně středem. Řekl bych, že tím nás porazilo. Soupeř byl lepší i na servisu,“ přiznával po utkání kapitán Jihostroje Radek Mach.

Ani ve třetím setu se obraz hry nezměnil, když Karlovy Vary sbíraly body po útocích středem, když si opět vytvořily několikabodový náskoka set dovedly do výhry 25:18.

„Byl to velký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli lépe,“ pochvaloval si skalp Jihočechů karlovarský trenér Jiří Novák.

„Soustředili jsme se na náš výkon a já jsem klukům říkal, že když budou hrát dobře, tak se výsledek dostaví. Jsem moc rád, že se to vyplnilo,“ dodal k hodnocení zápasu, po kterém se jeho tým posunul do čela tabulky.

Ve středu 12. ledna čeká Karlovarsko domácí vystoupení v osmifinále Poháru CEV, ve kterém se střetne v hale míčových sportů od 18.00 hodin s Istanbulem.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (21:25, 22:25, 18:25). Rozhodčí: Krtička, Rychlík. Diváci: 1000. 
Jihostroj České Budějovice: Mach, Schouten, Licek, Polák, de Amo, Stoilovič, libero Kryštof (stř. Michálek, Kriško, Piskáček, Sedláček).
Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer (stř. Ihnát, Kočka).