Tím si před pátečním zápasem, který bude na programu od 18.00 hodin v hale míčových sportů, vystřelili postupový mečbol, když v sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 2:0 na zápasy.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
První bod je doma. Šampioni z lázní zahájili cestu za obhajobou výhrou

„První set jsme Dukle uloupili v samotné koncovce,“ narážel kapitán a libero Karlovarska na dramatickou koncovku první sady, ve které vedl Liberec již 24:21, ale ani to mu na výhru nestačilo, když Vary urvaly první set v poměru 26:24. „Dukla začala parádně, bouchala do toho,“ připojil se k Pfefferovi karlovarský trenér Jiří Novák.

Během druhého setu se oba týmy střídaly ve vedení, ale posléze šlo Karlovarsko za stavu 15:13 do dvoubodového trháku, který si dokázalo udržet a nakonec vyhrálo 25:23.

„My jsme byli silnější v koncovkách setů, ve kterých jsme byli trpělivější, a ty koncovky hovořily pro nás,“ připomněl důležité momenty ve vyrovnaných koncovkách Novák. I třetí sada přinesla vyrovnanou partii, ve které však měl navrch Liberec, který ale opět nedokázal své vedení udržet, když v závěru vedl 20:18, ale nakonec prohrál 21:25.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Karlovarsko zahájí cestu za obhajobou. Rozdíly se teď mažou, připomíná kouč Varů

„Třetí set byl opět ukradený, protože Dukla vedla v koncovce o dva body a díky Martinovi Kočkovi na servisu se nám podařilo zápas dohrát,“ přidával k hodnocení zápasu karlovarský kapitán.

„Myslím si, že jak z liberecké, tak i z naší strany to byl velmi kvalitní výkon,“ dodal ke druhé čtvrtfinálové bitvě Novák.

VK Dukla Liberec – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (24:26, 23:25, 21:25). Rozhodčí: Činátl, Dmejchal. Diváci: 520. Stav série: 0:2.
Liberec: Demar, Leikep, Křesťan, Lux, Veselý, Kovalchuk, libera Kopáček (stř. Bartůněk, Diáz, Pražák).
Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Daniel Pfeffer (stř. Kočka, Patočka, Ihnát).