Ostravští volejbalisté přichystali hostům z lázeňského města již v úvodní sadě pořádný šok, když se rychle dostali do vedení 4:1. Karlovarsko však dokázalo bodové manko smazat díky čtyřem bodům v řadě, když otočilo stav na 8:6. Postupně šli hráči Varů do trháku 12:8, ale domácí šesti body v řadě přehoupli set na svou stranu 13:12.

Přetahované i nadále kralovala Ostrava v čele s univerzálem Pelikánem, který ji napomohl svými body k vedení 23:19. Vary však zmobilizovaly ve vypjaté koncovce síly a dokázaly srovnat po úspěšném bloku Carmodyho na 23:23. Následně v koncovce udržely nervy na uzdě Západočeši, kteří urvali set v poměru 25:23.

To druhá sada byla v podání Západočechů o něčem jiném. Od úvodu nepustili domácí výběr do vedení, když se čtyřmi body připomněl mladý univerzál Matěj Pastrňák, který postupně upravil skóre na 7:5 pro Karlovarsko. Ostrava se dokázala týmu ze západu Čech přiblížit na rozdíl bodu za stavu 9:8, kdy se blýskl esem Pawlun. Zlomový moment druhé sady přinesl bodový zápis nahrávače Keeminka, který zařídil Varům vedení 14:11. Svěřenci kouče Liama Sketchera postupně navýšili náskok na sedm bodů 23:16, kdy neuspěl na servisu ostravský Pelikán.

Vítěznou tečku za setem udělal střídající Olivier, který proměnil druhý mečbol Varů, čímž uzavřel sadu na skóre 25:18. Třetí sada přinesla stejný scénář jako ta první. Ostrava se brzo dostala do vedení 7:3, kdy na čtyřbodový náskok zvyšoval esem domácí Olsen. Ani poté se Varům nedařilo navázat na výkon ze druhého setu, když se domácí dostali do vedení 11:6, kdy se poosmnácté zapsal do bodové listiny nejlepší hráč zápasu na straně Ostravy Pelikán.

Volejbalisté z lázní se přeci jen dokázali vrátit do zápasu, když se po úspěšném bloku Keeminka přiblížily Vary Ostravě na rozdíl bodu 14:15. Následně karlovarský výběr uhrál čtyři body a rázem šel do vedení 19:18, když dvakrát úspěšně zaúřadoval na síti Ihnát. Drama však pokračovalo, Ostraváci dokázali vyrovnat na 22:22, ale závěr patřil Karlovarsku. Nejdříve zaznamenal dva úspěšné útoky Pastrňák a vítěznou tečku za setem i duelem udělal bodovým blokem Keemink, který uzavřel třetí set v poměru 25:22.

Ohlasy po utkání:

Jakub Dvořák (kapitán VK Ostrava): „Začali jsme hodně dobře, škoda, že jsme z toho nic nezískali. Vůbec netuším, jak jsme mohli prohrát první sadu. Byli jsme lepší než Vary, ale pak jsme najednou dostali sérii bodů a nedokázali set dohrát. Soupeři se ulevilo, začal lépe podávat a pro nás pak bylo těžší útočit. Ve třetím setu to byla zase bitva o každý míč. Ale zase, hrajeme dobře, zahrajeme pár míčů velmi dobře, ale pak uděláme šest chyb jako starší žáci.“

Dariusz Luks (trenér VK Ostrava): „Co k tomu říct, když v prvním setu vedeme 23:19 a nedotáhneme to do konce. Ve třetím to bylo 14:9 a opět jsme to nedohráli. Zase to byly zbytečné chyby. A takové týmy jako Karlovarsko, tyto chyby vždy potrestá.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jeli jsme si pro tři body a ty máme. Je to náš první vyhraný venkovní zápas. Bylo to sice po utrápeném výkonu, ale nakonec jsme to zvládli a není důležité pro nás jak, ale že jsme vyhráli.“

Liam Sketcher (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Byl to těžký zápas, přijet sem a hrát proti bojovné domácí Ostravě. Domácí hráli s vysokým nasazením, ale my jsme nakonec dokázali hrát naši hru a kontrolovali jsme průběh celého zápasu.“

VK Ostrava – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (23:25, 18:25, 22:25). Rozhodčí: Spáčil, Kubinec. Diváci: 220. Ostrava: Pelikán, Dvořák, Tsmokalo, Jarosinski, Olsen, Pawlun, libero Motyčka (stř. Mazoch, Vancl, Resl). Karlovarsko: Éder, Carmody, Keemink, Pastrňák, Ihnát, Marelić, libero Pfeffer (stř. Olivier, Baláž).