Přehledná trať, letos slunečné počasí – to všechno dávalo předpoklad k výborným výkonům. Chebští měli za soupeře atlety z okolí Tachova, přijeli i z Klatov, Přeštic, Domažlic, Plzně a Stříbra.

Celý Memoriál začal pro Union skvěle. Hned první dvě soutěže znamenaly dvě vítězství a třetí místo. Kategorii nejmladších žákyň vyhrála s přehledem Tereza Staňková, nejmladší kluky Jan Schweiner a bronzový doběhl Ondřej Petrikovič.

A medaile pršely i v ostatních kategoriích. V mladší přípravce doběhla třetí Martina Kapicová, a ve starší dokonce Chebští okupovali na stupíncích dvě místa – druhá byla Nina Peterková a třetí Tereza Skalová.

Pak přišla dvě čtvrtá místa – David Šaghy ve starší přípravce a v mladších žákyních Linda Ubryová. Výborné výkony podali starší žáci. Stříbrný z mistrovství republiky Stanislav Sztrapek byl v Tachově druhý a záda mu třetím místem „kryl“ Jan Šebo. V dorosteneckých kategoriích Barbora Lučanová skončila třetí, a Vítek Fiala doběhl dokonce druhý.

Musíme pochválit i dvě ženy v barvách Unionu – v kategorii 1968-1977 dobíhala Jitka Siglová jako druhá a hned za ní na třetím místě doběhla Marcela Bečvářová.
Atlety chebského Unionu čekají ještě dva starty na přespolních bězích. Přesněji mistrovství klubu a Bělská pětka a tím skončí pro Chebské sezona přespolních běhů. Na konci dubna, tedy 26. dubna, se představí na „zlaté“ dráze v Chebu spolu s atlety z celého Karlovarského kraje na zahajovacích závodech sezóny 2017. (jak)