Atletická sezóna na dráze se nachýlila ke svému letošnímu konci, začíná krátká epizoda přespolních běhů a blíží se halová sezóna.

V závěru se hodně dařilo člence AC Mariánské Lázně Veronice Borsikové, která se připravuje pod vedením Jacka Přibáně. Ve finále mistrovství České republiky žactva družstev hostovala za tým Atletclub Nýřany. Veronika svými výkony patřila k těm nejlepším na kladenském stadionu na Sletišti.

Vyhrála 300m (41.61), zaběhla si osobní rekord na 150m (19.39) - skončila třetí a finišovala ve štafetě 3x300m, která nenašla přemožitelky. Zásluhou i ostatních děvčat nýřanské atletky vyhrály v celkovém součtu bodů a Veronika Borsiková se tak stala mistryní České republiky!

O něco podobného se pokoušela dorostenka Nikola Jelenová v barvách TEPO Kladno, rovněž na hostování. Nikola chtěla s kladenskými děvčaty získat medaili v soutěži juniorských týmů ve vzdálené Olomouci, ale Nikole jsou v letošním roce určena smolná čtvrtá místa. Čtvrtá byla na mistrovství republiky jednotlivců v Táboře a čtvrtá byla i tady v Olomouci. Přesto Nikola zaběhla velmi dobré časy –na 200m 26.89 a na 400m 59.63.

Plný autobus vezl malé i větší atlety a atletky chebského Unionu na první přespolní běh sezóny do Chodova na tradiční „Smolnický kopec“. Zpátky do Chebu se vracelo sedm medailistů! Na programu bylo mnoho věkových kategorií, kde se Chebští umisťovali i v první desítce.

Minižáci

6. Jonáš Konvalina

8. Petr Rataj

Mladší předžactvo

2. Karel Gabriel

9. Tomáš Vořík

1 (!) Daniela Krýslová

Starší předžactvo

6. Matěj Pánik

4. Aneta Tiralová,

10. Barbora Lučanová.

Mladší žactvo

7. Dominik Gregor

8. Václav Karabec

2.(!) Sára Janušková

3. (!) Nikola Desenská,

6. Markéta Petrikovičová,

7. Soňa Vejražková,

10. Zuzana Šrámová.

Starší žactvo

4. Jiří Kesl

10. Anna Čechocká.

Dorost

3. (!) Jiří Gregor

3 (!) Michaela Hadašová.

Junioři

1 (!) David Poloch.

Dalším přespolním během bude v Ostrově „Běh 17. listopadu“, který je zároveň krajským mistrovstvím a pak atlety chebského Unionu již čekají první halové závody – tradiční Mikulášská hala (4.12) a Vánoční hala (18.12) v Praze.

(jak)