Veronika Borsíková se stala mistryní České republiky

Cheb – Dalším přespolním během bude v Ostrově Běh 17. listopadu.

19.10.2010

Přespolní běh. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Jiří Endler

Atletická sezóna na dráze se nachýlila ke svému letošnímu konci, začíná krátká epizoda přespolních běhů a blíží se halová sezóna.

V závěru se hodně dařilo člence AC Mariánské Lázně Veronice Borsikové, která se připravuje pod vedením Jacka Přibáně. Ve finále mistrovství České republiky žactva družstev hostovala za tým Atletclub Nýřany. Veronika svými výkony patřila k těm nejlepším na kladenském stadionu na Sletišti.

Vyhrála 300m (41.61), zaběhla si osobní rekord na 150m (19.39) - skončila třetí a finišovala ve štafetě 3x300m, která nenašla přemožitelky. Zásluhou i ostatních děvčat nýřanské atletky vyhrály v celkovém součtu bodů a Veronika Borsiková se tak stala mistryní České republiky!

O něco podobného se pokoušela dorostenka Nikola Jelenová v barvách TEPO Kladno, rovněž na hostování. Nikola chtěla s kladenskými děvčaty získat medaili v soutěži juniorských týmů ve vzdálené Olomouci, ale Nikole jsou v letošním roce určena smolná čtvrtá místa. Čtvrtá byla na mistrovství republiky jednotlivců v Táboře a čtvrtá byla i tady v Olomouci. Přesto Nikola zaběhla velmi dobré časy –na 200m 26.89 a na 400m 59.63.

Plný autobus vezl malé i větší atlety a atletky chebského Unionu na první přespolní běh sezóny do Chodova na tradiční „Smolnický kopec“. Zpátky do Chebu se vracelo sedm medailistů! Na programu bylo mnoho věkových kategorií, kde se Chebští umisťovali i v první desítce.