VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veteráni z lázní byli z bronzu zklamaní

Mariánské Lázně – Závěrečné Mistrovství České republiky a Veteraniáda jsou vždy vyplněny kláním štafet a družstev. Ty letošní zorganizovali členové oddílu Praga Praha u obce Buk na Příbramsku.

6.10.2010
SDÍLEJ:

Orientační běh. Ilustrační foto.Foto: Deník/ Jan Škvára

Další umístění na stupních vítězů vybojovali senioři z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK na posledním šampionátu. Myslíte, že jásali? Opak je pravdou. Neskrývali pocit zmaru nad zpackaným závodem, v němž měli takříkajíc za povinnost vyhrát.

Závěrečné Mistrovství České republiky a Veteraniáda jsou vždy vyplněny kláním štafet a družstev. Ty letošní zorganizovali členové oddílu Praga Praha u obce Buk na Příbramsku.

V sobotu byl na programu závod tříčlenných štafet. Mariánskolázeňští, jež mají v současné době ve svých řadách dostatek dospělých, postavili dokonce tři veteránské týmy.

Jan Michalec, Jaroslav Macura a Miloš Kamaryt v kategorii H 135 neusilovali vzhledem k síle jednotlivých členů o nějaké vyšší příčky, přesto nepočítali s diskvalifikací. Tu zapříčinila jedna vynechaná kontrola na prostředním úseku.

Trio žen ve složení Petra Bischofová, Alena Bischofová a Stanislava Opavová v kategorii D 135 pojalo štafety spíše jako trénink na další den. V konkurenci 25 družstev obsadily lázeňačky sedmnáctou příčku.

Naproti tomu Jan Sklenář, Josef Milota a Jan Fišák měli ambice nejvyšší. Zradil je však závěrečný, asi kilometrový úsek se čtyřmi kontrolami od divácké kontroly do cíle. Svorně na něm nechali asi devět minut, aby v cíli ztráceli několik kroků na lepší než třetí místo.

Ale pěkně popořádku. Sklenář přibíhá v naprosté pohodě jako první na diváckou kontrolu s několikaminutovým náskokem před ostatními. V cíli má však zhruba stejnou ztrátu a je docela poslední.

Nic není ztraceno, závod teprve začíná. Milota na prostředním úseku za to bere a do divácké kontroly všechny předbíhá. Tam má asi minutu na druhého v pořadí. Pak ale volí špatný odběh, čímž si značně natáhne další postup. Na pásce je o necelou minutu druhý.

Zkušený Fišák ztrátu brzy maže a na divácké kontrole je suverénně ve vedení. Dvě minuty po něm se na témže místě objevují pronásledovatelé. Pointa: od sběrné kontroly do cíle běží mocně finišující Fišák na třetím místě za Buriánkem ze Sparty Prahy a Bauerem z Brna. A tak už to zůstalo.
Na stupních vítězů to ale bylo docela jedno, jak kdo skončil. Všechny tři týmy dostaly jednotně pětilitrový soudek se Svijanskou jedenáctkou.

Druhý den závodili veteráni v soutěži pětičlenných družtev. Mariánskolázeňským se opět nevyhnula diskvalifikace. Kvintet Michalec, A. Bischofová, Macura, Kamarytová a Kamaryt soutěžící v kategorii DH 225 měl na kontě jednu nenalezenou kontrolu na druhém úseku.

Jejich kolegové v kategorii DH 275 ve složení Sklenář, P. Bischofová, Fišák, Opavová a Milota zaběhli slušný standard, z čehož nakonec vykrystalizovala přijatelná šestá příčka mezi šestnácti družstvy. S vyloučením chyb na prvním a posledním úseku to mohlo být o místo lepší.

Západočeský osmičlenný kolektiv mladších a starších žáků pod vedením Jana Michalce, do něhož se dostali také Jiří Frank z Aše a Vít Macura z Mariánských Lázní, skončil na osmé příčce v kategorii DH 14 (16 družstev).

JOSEF MILOTA

6.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení