Scéna připomíná zapadlou „díru“ někde na americkém jihu. Kolbiště ohraničené balíky slámy, dva borci, co si to jdou rozdat po chlapsku na férovku, často bez rukavic, na oblečení taky nezáleží. Tady rozhoduje srdce. „Pro všechny, kteří mají bojovnou krev“, zní podtitul akce, která se představí i u nás. Nedaleko Brna bude k vidění úvodní turnaj Redneck Fight.

„Akce je určena pro všechny, kteří mají chuť si zazápasit, jak pro hobíky, tak pro amatéry, pokročilé nebo profesionály,“ přibližuje jeden z hlavních organizátorů Zdeněk Pernica. „Pořádám ho ještě se dvěma kamarády,“ dodává.

Zájemci o turnaj se zaregistrují, pošlou své údaje, zkušenosti a pravidla, podle jakých by chtěli bojovat. „My pak vybereme adekvátního soupeře, který je na tom výkonnostně podobně, a domluvíme zápas,“ upřesňuje Zdeněk Pernica, jak vypadá stavění „fight card“.

Sám se pohybuje v bojových sportech přes 20 let. Má za sebou něco kolem 80 profesionálních zápasů, je dvojnásobným šampionem České republiky v kickboxu a trojnásobným mistrem naší země v thaiboxu, ve své sbírce má i medaili z mistrovství Evropy. „S bojovými sporty jsem procestoval celý svět, v současnosti připravuji na zápasy mládež i profesionály,“ nechává nahlédnout do svých aktivit.

Kromě toho je také Zdeněk Pernica prvním českým boxerem, který dostal smlouvu z prestižní britské Bare Knuckle Boxing, tedy organizace boxu bez rukavic. „O ten je na našem turnaji nejmenší zájem, protože nenabízíme žádnou finanční odměnu a zadarmo se do toho moc lidem nechce,“ říká.

Kromě zmíněného ostrého boxu bez rukavic si účastníci Redneck Fights mohou vybrat z klasického boxu (v malých MMA i klasických rukavicích), MMA, muay thai nebo K1.

Úvodní turnaj proběhne 26. června nedaleko Brna. Organizátoři mají za sebou již úspěšný prolog a bojovníci se vytrvale hlásí. „Zájem je velký, máme přihlášeno více než stovku zápasníků,“ potvrzuje Zdeněk Pernica.

Mezi balíky slámy se představí borci z celé České republiky i Slovenska.

Hlavním motiv akce? „V této těžké době se moc turnajů v bojových sportech nekoná, tak jsem s přáteli vymyslel tuto akci, aby mohla mládež i ostatní borci, co trénují, zkusit zápas,“ vysvětluje Zdeněk Pernica pohnutky.

Akce bude vysílána prostřednictvím YouTube kanálu.