Dva starší žáci a jeden dorostenec z Budo clubu Mariánské Lázně se účastnili Českého poháru v judu – Velká cena Jablonce. Nakonec ale nezávodili všichni.

Jablonecký turnaj byl zároveň jednou z kvalifikací na mistrovství České republiky, ozdobený navíc mezinárodní účastí – Německo, Rakousko, Slovensko a Polsko. Celkem se na sedmi tatami představilo pět stovek mladých judistů.

V poslední době Mariánskolázeňští příliš neobesílají turnaje vyšší třídy, výkonnost prostě není, tak byli lázeňští trenéři zvědavi, jak si jejich svěřenci povedou v podstatně lepší konkurenci než v té, na kterou jsou zvyklí z krajských soutěží.

Nejlepšího výsledku dosáhl Michal Vinter ve váze starších žáků do 66 kg (18 účastníků). V prvním kole mu přál volný los, pak ale narazil na Zezulku z Třebíče, s nímž prohrál. Soupeř mu však pozdějším vítězstvím zajistil start v opravách.

Tam se Vintrovi dařilo. Nejprve porazil Obermajera ze Sparty Praha a pak i Šmejkala ze Zbraslavi, oba před časovým limitem na ippon. V boji o bronz ale nestačil na kolínského Škardu.

Dělené páté místo je však vynikající a znamená první body, jež jsou důležité pro nominaci na mistrovství České republiky.

V hmotnostní kategorii starších žáků do 55 kg se nedařilo Janu Hruškovi, jenž prohrál už v prvním kole s Hašplem z Chlumce nad Cidlinou.

Poslední zástupce mariánskolázeňského juda Dominik Horváth nemohl pro neplatnou zdravotní prohlídku vůbec vstoupit na žíněnku, takže víkendový pobyt v Jablonci prožil jako příjemný placený výlet.

JOSEF MILOTA