I když celou republiku svíral mráz, na silnicích to klouzalo tak, že někteří z účastníků, aby mohli dorazit ze západních zapadlých městeček, museli nandat řetězy, tak se na start v desetistupňovém mrazu dostavilo 86 účastníků. A to nepočítáme čtyřnohé přátele, kteří dělali jen doprovod, ale sníh si vesele užívali.

Trať byla pokryta promrzlým sněhem, a tak se nedaly očekávat traťové rekordy. Na kluzkou trať ale vítězka v kategorii žen, Ivana Sekyrová, dobře obula a díky tomu byl pokořen traťový rekord v této kategorii.

Vítězem mužské kategorie se stal triatlonový reprezentant Jakub Kršňák, který zvítězil s přehledem i díky tomu, že spolufavorit závodu, sokolovský Jan Sokol dorazil těsně před startem a neměl čas se na závod ani rozcvičit.

Skvělé výkony a stoprocentní nasazení byli také k vidění na dětských tratích, v kategorii veteránů nad 60 let byl nejlepší Šůcha ze Stříbra, který porazil více než polovinu mužů o 30 let mladších..

Pořadatelé již tradičně veškeré dobrovolné startovné věnovali Centru Paraple, vybralo se téměř 3500 korun !
I přes velký mráz se na startu sešlo skoro devadesát sportovců, které zahřálo nejen výborné občerstvení od pana Maška v podobě horkého čaje a svařeného vína, ale také dobrý pocit z pokořených ,,svátečních kilometrů“ všech běžců a chodců v pohádkově zasněžených Františkových Lázních.