„Příbram hrála velice dobře, a jestli tohle vydrží, tak bude stále velice vysoko,“ chválil po utkání tým soupeře karlovarský kapitán Daniel Pfeffer. „Nebyl to jednoduchý zápas,“ doplnil karlovarského kapitána trenér Varů Jiří Novák a pokračoval: „Utkání se nám kumulují a měl jsem z toho popravdě trochu strach, aby po dvou skvělých zápasech nepřišlo uspokojení. To naštěstí nepřišlo, ale ta kvalita nebyla úplně taková, jakou bychom si asi představovali.“

PATRIK INDRA, univerzál VK ČEZ Karlovarsko
Po senzačním skalpu Galatasaray čeká Vary těžká bitva v Příbrami

Karlovarsko nastupovalo v Příbrami na palubovku s nálepkou favorita, ale domácí dokázali s Vary držet volejbalový krok do stavu 17:17, posléze Karlovarsko skvělou sérií odskočilo o čtyři body,a první set byl rozhodnutý.

I druhá sada přinesla vyrovnanou hru, kdy navíc Příbram Varům odskočila během hry na 16:12, poté 21:18. I přesto dokázalo Karlovarsko ztrátu dotáhnout na 23:23. Poté se oba týmy tahaly bod po bodu, ale nakonec urvaly koncovku v poměru 30:28 ve svůj prospěch Karlovy Vary.

Karlovarsko vítězně rozehrálo osmifinálovou sérii s Galatasaray Istanbul, který porazilo 3:0 na sety.
Skvěle. Galatasaray v lázních narazil, Karlovarsko bralo první výhru

Do třetího setu lépe vkročili hosté z lázní, kteří si vypracovali několikabodový náskok, ten však dokázala Příbram během hry snížit na 20:21, ale Karlovarsko si již samotný závěr setu pohlídalo a zvítězilo v Příbrami bez ztráty setu a za plný počet bodů. „Myslím, že rozhodly trochu naše zkušenosti, které jsme získali nejen v posledních zápasech, a koncovky jsme zvládli,“ vypočítával Pffefer.

VK Euro Sitex Příbram – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (22:25, 28:30, 21:25). Rozhodčí: Dušek, Buchar. Diváci: 798.
Příbram: Böhm, Hobern, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libero Verasio (stř. Šábrt, Hulpach,R. Gomes, F. Ureš).
Karlovarsko: Ihnát, Wilson, Keemink, Vašina, Zajíček, Indra, libero Pfeffer (stř. Patočka, Kočka, Římal).