„Výkon dobrý a pohlídané tři body,“ pochvaloval si devatenáctou výhru svého týmu v základní části kapitán Varů Daniel Pfeffer. Hosté z Brna dali šanci mladíkům, kteří v prvním setu jen marně hledali účinný recept na zkušenější hráče Karlovarska, kteří vyhráli úvodní sadu v poměru 25:20.

To druhý set už byl podstatně vyrovnanější, ale koncovka opět patřila Karlovarsku, které tentokrát dosáhlo na výhru 25:22. Třetí set už byl jednoznačně v režii karlovarských barev, když z toho byla výhra 25:18.

„Pro nás výborný výsledek. Do sestavy se dostali všichni. V play-off budeme muset předvést trošičku víc, abychom se dostali tam, kam chceme,“ řekl po utkání k hodnocení zápasu karlovarský trenér Jiří Novák.

Karlovarsko tak má před sebou několikadenní pauzu, jelikož svého soupeře pro čtvrtfinále se dozví až po před kolem, ve kterém naskočí proti nejhůře postavenému celku po základní části. O soupeři Varů se tak rozhodne mezi čtveřicí Liberec, Brno, Ústí nad Labem, Ostrava.

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:0 (25:20, 25:22, 25:18). Rozhodčí: Dmejchal, Kubinec. Diváci: 638.
Karlovarsko: Kočka, Ihnát, Zajíček, Indra, Wiese, Wilson, libero Pfeffer (stř. Patočka, Fišer, Římal).
Brno: Bukáček, Toman, Drahoňovský, Janečka, Mariano, Jirásek, libero Lžičař (stř. Truong, Zmrhal, Jakubec, Fitz).