„V sobotu proběhne jeho čtvrtý díl v Tachově závodem Vysoká třikrát jinak a v neděli potom v Mariánských Lázních závod Hamelika třikrát jinak,“ přibližuje za organizátory Roman Sladký.

Tato běžecká klání jsou originální kombinací tří kratších běhů, které mají cíl u rozhledny. „Jsou jimi běh do vrchu s hromadným startem, výběh sjezdovky intervalově a na závěr výběh schodů rozhledny. Časy ze všech běhů se sčítají do výsledného času. Pro děti jsou připraveny závody v okolí rozhledny,“ pokračuje Sladký.

Běžci budou mít také možnost přihlásit se do soutěže štafet. „Štafeta složená ze tří členů (nezávisle na pohlaví a věku) absolvuje stejný závod jako dospělí jednotlivci. Každý ze členů běží jeden dílčí závod (úsek) a následně se časy všech tří členů štafety sečtou do výsledného času,“ vysvětluje pořadatel.

Všichni zájemci o start se mohou registrovat on-line na stránkách www.rozhlednyvpohybu.cz, nebo v den závodu v závodní kanceláři. Závodní kancelář bude otevřena od 9 hodin. Startovné činí 50 Kč pro děti a 100 Kč pro dospělé.

Seriál Rozhledny v pohybu poté pokračuje 26. června závodem Háj třikrát jinak v Aši a na podzim pak na Krkavci u Plzně a v Praze na Petřínské rozhledně. „Těšíme se na vaši účast a setkání s vámi,“ vzkazuje na závěr Roman Sladký.