Jak probíhají letošní přípravy?
Tak opět největší problém je najít vhodný termín. V letošním roce se začátkem srpna uskuteční mistrovství světa v Londýně, kam naši atleti odlétají 2.8., a tak jsme termín závodu po dohodě s těmi, které v Chebu chceme mít, určili na čtvrtek 27. 7. a začátek závodu jsme posunuli na 17.30 hodin kvůli televizi, aby se vše stihlo do „Branek, bodů, sekund“.

Chystají se nějaké změny oproti předešlým ročníkům?
Bude jedna a velká! Dohodli jsme se s Pavlem Maslákem a jeho trenérem D. Kupkou, že zařadíme běh na 200m a Pavel se pokusí překonat svůj vlastní český rekord (20.49 sek.). Pavel Maslák už bude ve vrcholné formě, protože za týden letí do Londýna, tak by to mohlo klapnout. Byla by to obrovská atletická pecka, kterou si tento závod spolu s plným stadionem v Poohří, zaslouží!

Přečtěte si také: Ukradl věci za 12 tisíc korun

Koho jste pozvali? Přijede opět i Zuzana Hejnová?
Pochopitelně, že jsme Zuzanu oslovili a ona nám předběžně přislíbila svojí účast. Musím se pochlubit, že z nedávného mistrovství Evropy v Bělehradě jsme v Chebu měli čtyři medailisty – zlatého Pavla Masláka, stříbrnou Zuzku Hejnovou , bronzového ze štafety Patrika Šorma a velké překvapení bělehradského sprintu stříbrného ze 60m, Slováka Jana Volka. V Chebu startovali i další z halové Evropy – Denisa Rosolová, sprinteři Barbora Procházková a Jan Veleba, půlkařka Lenka Masná, Alexandra Štuková. To všechno svědčí o tom, že o Velkou cena a „zlatou dráhu“ je zájem.

Co sprinter Kim Collins?
S Kimem jsem se bavil v Ostravě letos v zimě, kde startoval na Indoor Gala, Kim by v Chebu opět rád startoval, protože tento závod a chebští fandové mu přirostli k srdci, takže budeme s ním opět intenzivně jednat. Velmi by se mi líbil právě souboj na 60m mezi Kimem a „dvojkou“ v Evropě Jánem Volkem.

Prozradíte, jaké máte ještě další trumfy v ruce?
Rád bych měl opět na startu mladou sprinterku Nikolu Bendovou z pražského Olympu, protože si myslím, že to bude ona, kdo ovládne českou sprinterskou špičku a posune se hodně vysoko i v Evropě. No a jsem nadšen i zájmem Filipa Sasínka – bronzového na mistrovství Evropy v hale na l500m, který by rád v Chebu na Velké ceně startoval na 1000m. Zajímavostí běhu na 1000m je i to, že by u nás rád pokusil juniorský mistr České republiky Vojtěch Mlynář z Ustí nad Orlicí překonat rekord své kategorie na jeden kilometr, který drží výkonem 2:24.1 M. Jůza z roku 1962… Pochopitelně, že bych chtěl, aby na startu byli, jak tomu bylo zvykem v minulých ročnících, atleti třeba ze Spojených států nebo Jamajky a další čeští atleti.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky atletiky?
Ano. Žádná dovolená kolem termínu 27. července a přijďte všichni na stadion do Poohří – na velkou oslavu královny sportu – atletiky.