Budo Club Mariánské Lázně reprezentovalo na této akci tucet borců v kategoriích mláďata a mladší a starší žáci.

Kromě spolehlivých a předchozími turnaji obouchaných závodníků, u nichž se nějaké umístění na stupních vítězů předpokládá, stojí za zvláštní zmínku vystoupení Marka Zacha. Ten startoval na prvním turnaji v životě, a hned v kategorii starších žáků. Premiérově z toho byla bronzová medaile.

Zapotit se zřejmě nemínil Marc Bykovskyj. Jeho vítězné duely totiž netrvaly déle než deset sekund. Prohrál až ve finále, v němž narazil na výrazně „vypranějšího“ soupeře, a získal stříbro.

První místo vybojoval Jakub Markuzzi, jenž neměl ve své váze nikoho, a tak šel do nejtěžší váhy. Ani tak neměl konkurenci a s přehledem vyhrál.

O váhu výše se pral také Marsel Aidarkeev, jenž dosáhl na stříbrný stupínek.

Dalšími mariánskolázeňskými medailisty byli Eliška Vlková (1.), Veronika Vlková, Tadeáš Javořík, Vasilii Kulyk, Ondřej Panc, Šimon Lazur (vš. 2.), Ondřej Schuster a Ondřej Kalivoda (oba 3.).

Ve Varech chyběli tentokrát nejzkušenější Alex Klier a Nikola Tomanová, kteří dostali pozvánku do Teplic na třídenní tréninkový kemp regionálního výběru žáků „Čechy“, jenž byl pořádán pod záštitou ČSJu a byl zaměřen především na závodní přípravu. Jenom pro ilustraci: druhý den měli mladí judisté na programu tři dvouhodinové tréninky.