„Na turnaji se představilo celkem devět týmů, které bojovaly od pátku do neděle o vítězný pohár. Hrálo se systémem jednou každý s každým dvakrát dvanáct minut,“ podotkl k propozicím trenér Kynžvartu Jiří Maršík.

Hráčky Kynžvartu poměřily své síly v úvodním utkání s domácím výběrem Hájů. „Vstup do turnaje se nám vydařil, byť výhrou o jedinou branku,“ pochvaloval si první vítězný krok Maršík. To druhý hrací den už měly házenkářky z Chebska řádně napilno, když odehrály hned čtyři utkání. „Druhý den jsme zahájili utkáním se Slavií VŠ Plzeň a poté se nám postavily týmy Jiskra Třeboň, HK Ivančice, Jiskra Havlíčkův Brod a Sokol Písek. Všechna klání naše mládí zvládlo bez ztráty, jen se sokolkami z Písku jsme se o body po velké bitvě spravedlivě rozdělili,“ narážel Maršík na tři vítězství a jeden nerozhodný výsledek.

Třetí hrací den pak Kynžvartu přinesl ve zbylých dvou utkáních další dvě výhry, které je katapultovaly na konečné první místo.

„V prvním zápase nás potrápilo HC Milevsko, ale zvládli jsme to a v posledním zápase celého turnaje na nás čekaly hráčky z DHC Plzeň. I toto utkání jsme po vyrovnaném prvním poločase dotáhli k vítěznému konci, což pro nás znamenalo celkové vítězství v tomto turnaji,“ podotkl k zisku zlata trenér. Kynžvart tak dosáhl na první příčku, druhou pak obsadily pořádající Háje, třetí skončila Třeboň.

„Turnaj byl tak kvalitně obsazený a vyrovnaný, že až do předposledního zápasu turnaje mezi domácími a Pískem nebylo rozhodnuto o medailových pozicích,“ narážel na vyrovnanost Maršík a závěrem k hodnocení připojil: „Mně nezbývá nic jiného než poděkovat všem našim hráčkám za pokorný a poctivý přístup. Pro mě je to první medaile s mládeží v mém novém působišti a na věci, které jsou poprvé, se nezapomíná.“