Už deset let, což je jen o málo kratší doba existence zápasnického oddílu v Mariánských Lázních, je konec srpna vyhrazen pro tvrdou přípravu před závodním podzimem. V něm se kromě turnajů nejrůznější úrovně bude konat i Mistrovství České republiky. V kategoriích dorostu a kadetů mají Sokolové borce, jež by mohli uspět.

Týdenního soustředění se kromě domácích účastnili také členové oddílů ze Stříbra a Sokola Plzeň. Dohromady se na žíněnce sokolovny v Tyršově ulici potilo pod odborným vedením Františka Hejplíka, Miroslava Pince (oba Mar. Lázně), Michala Jandy (Stříbro) a Jakuba Konopa (Plzeň) 32 mladých zápasníků.

Původně měli přijet i sportovci z německého Hofu, ale sešlo z toho.

Úroveň cvičenců – zvlášť těch větších – byla vysoká. To bylo vidět už při rozcvičkách, kdy kromě kotoulů plavmo, přemetů a sklopek předvedli dva nejzdatnější i salto nazad.

Trénovalo se dvojfázově. Účelem tréninků bylo hlavně zdokonalování techniky zápasu a zlepšení fyzické kondice před náročnou sezónou. Kromě tréninků v tělocvičně si zápasníci zvyšovali fyzičku odpoledním běháním nebo plaváním v bazénu.

Hlavní organizátor celého kempu František Hejplík byl s průběhem spokojen: „Je s nimi radost pracovat, i když jsou mezi nimi výkonností rozdíly. Jedno mají ale všichni společné – mají chuť zápasit a chtějí se zlepšovat. Kluci přistupovali k výcviku velmi odpovědně. To bylo vidět hlavně při kruhovém tréninku, kdy se jelo na doraz.“

Pozitivem bylo, že za celou dobu nedošlo ani k tomu nejmenšímu zranění.

Pokud se vrátíme k úvodní otázce, platí vlastně i možnost D. Pět mariánskolázeňských zápasníků totiž bez omluvy soustředění vynechalo.

(jomi)