Současní trenéři Miroslav Pinc st. a Milan Svitek však nehodili flintu do žita a druhou červnovou sobotu vyrazili se třemi svěřenci do Prahy na mezinárodní turnaj mladšího a staršího žactva ve volném stylu. Kromě českých závodníků byli přítomni také borci z Polska, Ukrajiny nebo Rakouska.

Jiřímu Coufalovi (kat. st. žáků do 70 kg) určitě nelze upřít snahu, ale soupeř ho při jednom z nástupů do chvatu předešel a hodil a při následném boji na zemi jej udržel potřebný čas. I tak z toho bylo druhé místo.

Divácky zajímavé bylo střetnutí Roberta Jirkovského (žáci do 52 kg) s polským protivníkem. V koncovce rušného boje si ale Polák Jirkovského naložil na ramena a hodil ho na záda. Jirkovský bral za své vystoupení bronz.

Výsledkově nejlépe dopadl Jakub Mácha (žáci do 70 kg), jenž podstoupil dlouhý finálový souboj. V jeho druhé polovině, kdy už se projevila technická převaha lázeňského zápasníka, šli oba soupeři na zem, kde Mácha protivníka ´utáhl´ a mohl se radovat ze zaslouženého vítězství.

„Musíme na sobě víc zapracovat,“ ví trenér Svitek. „Je na čem stavět. Velmi jsem byl překvapený ze skvělé úrovně polských a ukrajinských závodníků, kteří posbírali většinu prvních a druhých míst. Inspirace jsem načerpal dost.“ (mil)