Třetí a čtvrté kolo B žebříčku Čechy v orientačním běhu bylo zároveň i republikovým žebříčkem A, kterého se v Nasavrkách účastnilo 1 100 sportovců včetně devíti závodníků z Chebska.

Těm se na východu Čech dařilo znamenitě. Byť nikdo nevyhrál, je bilance sedmi druhých a třetích míst v kvalitní konkurenci dobrou vizitkou.

Pořadatelský oddíl Lokomotiva Pardubice situoval shromaždiště s cílovým koridorem na jižní okraj města k rybníku. Tím bylo zároveň vyřešeno umývání po doběhu, jež však v sobotu kvůli sychravému počasí nebylo příliš využíváno.

Ve spíše jen zvlněném, ale porostově dosti členitém terénu s těžkou, podmáčenou podložkou a množstvím melioračních rýh, které měly občas díky hloubce 1,5 m podobu příkopu s valem, se však dalo při dobré kondici vcelku dobře pohybovat.

Sobotní klasická trať vyšla velmi slušně nakonec stříbrné Stanislavě Opavové z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK v kategorii D55. Od vítězné Mrázové z Kotlářky Praha ji dělila pouhá sekunda.

Třetí příčka patřila jejímu oddílovému kolegovi Josefu Milotovi v kategorii H40. O lepší umístění se připravil nejistou dohledávkou na posledním dlouhém postupu. Na desetikilometrové trati zaostal za vítězným Venhodou z Jihlavy o 2 minuty a 42 sekund.

V nedělním krátkém závodě, pro který organizátoři vybrali část lesa se sníženou průchodností, se zástupcům Chebska vedlo kvantitativně lépe. Opavová si zopakovala druhé místo, Milota si polepšil na stejnou příčku a tři bronzová místa vyběhli Magda Sklenářová v kategorii D16B, Jan Fišák v kategorii H65 (oba Mar. Lázně) a Jiří Frank z Aše v kategorii H16B. Pro posledně jmenovaného to byl zatím největší úspěch na závodech této kategorie.

Čtvrtým místem se prezentoval den předtím pátý Jan Sklenář z Mar. Lázní v kategorii H65 a spokojený se solidní sedmou příčkou byl v téže kategorii Jaroslav Jirásek z Chebu. Aby ne, když ho v sobotu diskvalifikovali.

Josef Milota