Pražského půlmaratonu, který se uskutečnil za krásného slunečného počasí o víkendu, se účastnila i řada běžců z Chebska. Jedním z nich byl i františkolázeňský běžecký nadšenec Zdeněk Dančo. Ten tentokrát neběžel na nejlepší čas, ale vzal roli jednoho z vodičů. Jeho úkolem bylo dovést do cíle běžce, kteří chtěli běžet do dvou hodin (rekord zaběhl Keňan Kimeli Limo – 59.30 – pozn. red.).

„Přihlásilo se devět a půl tisíce běžců. Tentokrát vládlo velké vedro, řada účastníků odpadávala, sanitky odvážely jednoho běžce za druhým. A protože běželo také hodně nováčků, snažil jsem se jim dávat rady, jak nejlépe trať zvládnout. Nejvíce vyhovovalo teplé počasí africkým běžcům, však to také bylo vidět ve výsledkové listině, kde mezi prvními čtrnácti bylo třináct Keňanů a jeden Etiopan,“ říká Dančo, který je každoročním účastníkem nejen Pražského půlmaratonu, ale také Pražského maratonu, na který se také letos chystá. „Pokud budu zdravotně v pořádku, nebudu v květnu v Praze samozřejmě chybět.“

Čtrnáct dní po Pražském maratonu se chystá Dančo na další maraton, tentokrát do skotského Edinburghu, kam se velmi těší. „Jde o podobně prestižní maraton, jako je ten Pražský. Očekávám tam stejně hojnou účast,“ říká Dančo.

Skvěle si vedla na pražském půlmaratonu v rámci seriálu PIM (Prague International Marathon) Ivana Sekyrová ze Sokolova, kterou znají nadšenci z chebského regionu z běžeckých závodů ve Františkových Lázní (Svatováclavský běh, Velikonoční běh, Štěpánský běh). Časem 1:17:11 si vytvořila na členité trati plné kostek a zatáček svůj osobní rekord. Celkově doběhla na 44. místě, mezi ženami na místě desátém.

(bk, mk)