Vítěz duelu si zajistil postup do hlavní soutěže prestižní soutěže. Naopak poražený tým zamířil do osmifinále Vyzývacího poháru CEV. Karlovarsko nedokázalo svého soupeře podruhé porazit a ve volejbalovém dramatu prohrálo 1:3 na sety. Hlavní postavou hostů byl Fernardo Gaspar, který zaznamenal šestnáct bodů. 

První set načali před vyprodanou halou míčových sportů karlovarští hráči nervózně, čehož soupeř využil během hry k odskoku na rozdíl dvou bodů. Karlovarsko posléze vyrovnalo stan na 8:8 a následně šlo po úspěšné sérii Patrika Indry na servisu, ze kterého trefil dvě esa do čtyřbodového trháku, který udrželo až do závěru sady, kterou vyhrály Vary 25:20.

VK ČEZ Karlovarsko.
Krok od Ligy mistrů. Fanoušci pro nás budou velký doping, hlásí smečař Vašina

Druhá sada přinesla vyrovnanou bitvu, ve které však muselo Karlovarsko dohánět víceméně dvoubodové manko, které dokázala družina karlovarského trenéra Jiřího Nováka smazat.Od stavu 15:15 se týmy střídaly ve vedení do stavu 23:23. Poté Benfika uhrála dva body a vyhrála 25:23, když využila svůj první setbol.

Vyrovnání portugalský výběr pořádně nabudilo, a to se odrazilo i do dění na palubovce. Hráči Benfiky dominovali na palubovce ve všech činnostech a vytvořili si až devítibodový náskok. Trenér Varů Jiří Novák posléze zamíchal sestavou, a to se promítlo na palubovku, kdy jeho družina dokázala umazat z vysokého náskok soupeře a dokázalo odvrátit jeho tři setboly, přesto prohráli 21:25.

Čtvrtý set načali velmi dobře domácí hráči, kteří si vytvořili čtyřbodový náskok, o který však během hry přišli, když se snížil na jednobodový 15:14 a následně byl vymazán při skóre 19:19. Set tak musela rozhodnout opět dramatická koncovka, kterou zvládli hráči Benfiky, kteří se tak mohli radovat z premiérového postupu do Ligy mistrů, kde se střetnou ve skupině D se střetne s Berlínem, Novym Sadem a Petrohradem.

VK ČEZ Karlovarsko – Sport Lisboa e Benfica 1:3 (25:20, 23:25, 21:25, 23:25). Rozhodčí: Jankovic, Maroszek. Diváci: 1000.

Karlovarsko: Keemink, Zajíček, Patočka, Vašina, Ihnát, Indra, libero Pfeffer (stř. Římal, Kočka, Wilson, Wiese).

Benfica: Reis, Wohlfahrtstätter, Lucas, Soares, Da Silva, Ryuma, libero Casas (stř. Oliveira, Westermann, Ventura, Nikula).