První sadu rozehráli v míčovce lépe volejbalisté Zlína, kteří se brzy dostali do vedení 3:1. Vary však rychle manko smazaly, když se na síti blýskl úspěšným bodovým útokem z pipu Marino Marelić. Karlovarsko si posléze vytvořilo čtyřbodový náskok, když dvakrát zafungoval na síti dvojblok Éder, Marelić, který dvakrát zneškodnil útočné snažení univerzála Zlína Daniela Římala.

Hosté však dál kousali, ale následně si volejbalisté z lázní převzali pevně taktovku do svých rukou a čtyřbodový náskok jim navrátil úspěšnou smečí z handy Matěj Pastrňák, který upravil na 13:9. Následně se dvakrát prosadil Éder, který nejdříve zakončil bodový útok, posléze se pak blýskl úspěšným blokem 16:11. Karlovarsko poté odskočilo Zlínu na rozdíl sedmi bodů 18:11.

A pro hosty bylo ještě hůře, když se blýskl esem na podání Eder, který zvýšil vedení domácích už na 22:13. V koncovce pak proměnily Karlovy Vary hned první setbol, když Zlín se provinil špatným postavením hráčů, a domácí vyhráli sadu v poměru 25:15.

Liam Sketcher, trenér VK ČEZ Karlovarsko.
Nečekají nás žádná lehká utkání, hlásí před náloží zápasů kormidelník Varů

I druhý set načali lépe hráči Fatry, kteří se dostali do vedení 3:2. Karlovarsko přehouplo skóre ve svůj prospěch za stavu 7:6, kdy Pastrňák zablokoval na síti Kozáka. Volejbalisté z lázní si sice poté udržovali dvoubodový náskok, ale o ten nakonec přišli, když na 15:15 srovnal Čechmánek. Posléze dospěl set do vypjaté koncovky, kterou měli lépe rozehranou hráči Zlína, kteří vedli po doteku sítě karlovarského Carmodyho 23:21. Ale vedení neudrželi, když následně Karlovarsko dokázalo urvat druhý set v poměru 26:24, kdy neuspěl na síti Boyanov, který nasměroval svůj pokus do autu.

Třetí set naopak rozehráli dobře hráči z lázní, když se ujali vedení 3:1, ale hosté brzy manko smazali. Zlínský výběr držel s Karlovarskem i nadále krok, do stavu 12:11. Pak si Vary dokázaly vytvořit díky nevynuceným chybám soupeře a úspěšném zkráceném servisu Jakuba Ihnáta vedení 19:12, což se ukázalo jako rozhodující. I když se hosté snažili, kdy snížili na 23:19, Karlovarsko dotáhlo set do vítězného konce, když za ním udělal tečku na konečných 25:19 chytrou zalívkou Spencer Olivier.

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „První set úplně podle představ, koncentrovaný výkon s minimem chyb, co jsme chtěli. Samozřejmě jsme to vydrželi jen ten první set. Ve druhém setu jsme se uspali, honili jsme to na konci. Třetí set super pasáž uprostřed, kde jsme si nahráli nějaké body a dohráli jsme si to do konce.“

Liam Sketcher (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Je důležité, abychom brali každý zápas stejně. Hlavní je, co si z toho zápasu odneseme. Výhra 3:0 jsou pro nás tři body. Potřebujeme trochu lépe ovládat naši stranu sítě. Myslím, že jsme dnes byli bez energie, ale i tak jsme dosáhli prvního vítězství v prosinci, a to je pro nás dobrý start.“

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Vary do toho vstoupily tak, aby neudělaly chybu. Chtěly si to odbránit na síti, což se jim i povedlo. Druhý set jsme se už trochu oklepali po cestě, takže tam už byl i náznak toho, že bychom mohli uhrát, ale do koncovky jsme šli s tím, že jsme od stavu 23 několikrát ulili, a tak se proti Varům hrát nedá. Potom už nás rozložili servisem a byl konec. Takže gratulace domácím.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Dnes nám daly Vary spoustu šancí. Bohužel jsme nechytili za správný konec a hozenou rukavici jsme nechali na zemi. Takže opět musíme pogratulovat soupeři a na takovéto důležité vítězství na venkovní půdě u silného soupeře stále čekáme.“

Bývalý statistik a asistent trenéra VK ČEZ Karlovarsko a současný kouč VSC Fatra Zlín Zdeněk Sklenář.
Zpět na místo činu. Do lázní doveze Zlín exkarlovarský Zdeněk Sklenář

VK ČEZ Karlovarsko – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:15, 26:24, 25:19). Rozhodčí: Buchar, Marschner. Diváci: 590. Karlovarsko: Éder 9, Keemink, Carmody 6, Marelić 14, Pastrňák 9, Ihnát 11, libero Pfeffer (stř. Kočka, Kasan, Baláž, Lamanec 1, Olivier 2). Zlín: Kozák 11, Římal 10, Čechmánek 4, Boyanov 8, Pražák 5, Truong 1, libero Viceník (stř. Gálík 2, Žák 1, Šulc, Toman).