VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.8.2014

Zemědělci v Karlovarském kraji zatím sklidili třetinu ploch obilí

Karlovarský kraj - Zemědělci v Karlovarském kraji zatím sklidili obiloviny z 32 procent ploch. Skončila už sklizeň ozimého ječmene, řepka je sklizena z 84 procent. Výnosy budou letos zřejmě lepší než v minulém roce, ale pod celostátním průměrem, vyplývá z aktuálních údajů ministerstva zemědělství.

29.7.2014

Letiště přišlo o část pasažérů

Karlovarský kraj - Za první pololetí roku 2014 odbavilo Letiště Karlovy Vary celkem 45 488 cestujících. Oproti stejnému období roku 2013, kdy bylo odbaveno celkem 54 670 lidí, to byl pokles o 16,7 procenta. Díky mimořádně dobrým hospodářským výsledkům za rok 2013 ale společnost Letiště Karlovy Vary nemusí zásadně omezovat své investiční plány. Deník o tom informoval obchodní a marketingový ředitel letiště Radek Zábranský.

9.7.2014

Nezaměstnaných je méně, ale...

Karlovarský kraj - Lidí bez práce je v Karlovarském kraji méně, ale stále není důvod k velkému optimismu. Podíl nezaměstnaných sice klesl z květnových 8,2 procenta na červnových osm procent, ale to stále řadí region k nejvíce postiženým oblastem v České republice. Hůře než Karlovarský kraj na tom je pouze Ústecký kraj (10,8 pct.), Moravskoslezský kraj (9,8 pct.) a Olomoucký kraj (8,5 pct.).

19.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

10.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

21.5.2014

Rok obchvatů za stovky milionů

Karlovarský kraj - S trochou nadsázky lze říci, že letošek je v Karlovarském kraji rokem staveb obchvatů. Do těchto projektů půjdou stovky milionů korun. V březnu začalo budování jihovýchodního obchvatu Chebu, včera byla oficiálně zahájena výstavba obchvatu Hroznětína. V prvním případě dosáhnou náklady zhruba 392 milionů korun, ve druhém to bude kolem 435 milionů korun. Obě dvě stavby budou hotové ve druhé polovině příštího roku.

24.4.2014

Plyn v Karlovarském kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Karlovarský kraj - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Karlovarský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Chebu, Aše, Mariánských Lázní a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit.

12.3.2014

Žádná velká sláva. Bereme málo

Karlovarský kraj - Kde v Česku dostanou lidé nejméně peněz za odvedenou práci? V Karlovarském kraji. Alespoň podle statistiků, kteří včera zveřejnili údaje o mzdách za loňský rok. V našem regionu průměrná hrubá mzda dosáhla 21 435 korun a meziročně stoupla o pouhých 0,4 procenta. Patřilo nám tak poslední místo mezi kraji. V České republice přitom v loňském roce dosahovala průměrná měsíční hrubá mzda 25 128 korun, byla tedy o neuvěřitelných 3 693 vyšší!

11.3.2014

S jarem v kraji poroste (snad) šance na získání zaměstnání

Karlovarský kraj - Pochmurná situace na trhu práce v Karlovarském kraji by snad mohla s brzkým nástupem jara a dřívějším zahájením sezónních prací nabrat poněkud jiný směr. Důvod k velmi mírnému optimismu dává vývoj v únoru, kdy nezaměstnanost v porovnání s lednem klesla o 0,2 procentního bodu na 9,5 procenta. Podle včerejších informací úřadu práce se zvýšil i počet volných míst, a to o 41,7 procenta.

23.1.2014

Lihové koncese? Chybí jich tisíce

Karlovarský kraj - Tisícům podnikatelů napříč celým Karlovarským krajem zatím chybí nová koncese na prodej alkoholu. Na její získání mají čas už jen do poloviny letošího dubna, a pokud si o ni včas nepožádají, může se opakovat chaos známý kolem výměny řidičských průkazů. O koncesi si dosud požádalo pouze několik stovek obchodníků, a úřady se pomalu začínají připravovat na nápor. Chtějí tak předejít zahlceným pracovníkům a frontám nervózních lidí.

14.12.2013

Farmářské trhy se v kraji chytly

Karlovarský kraj - Farmářské trhy si napříč Karlovarským krajem už našly nezastupitelné místo. Města je příští rok uspořádají zase, někde i s vylepšením a novinkami. Nakupující láká pestrá nabídka zboží a záruka, že bývá čerstvé a kvalitní. Pak akceptují i vyšší ceny za výrobky.

9.12.2013

Lidí bez práce přibylo

Karlovarský kraj – Prognózy se potvrdily a s nástupem zimy přibylo v regionu lidí bez zaměstnání. Nárůst nebyl naštěstí dramatický, z říjnových 8,9 procenta se zvýšil podíl nezaměstnaných lidí koncem listopadu na devět procent. 

9.12.2013

Průměrná mzda se mírně zvedla

Karlovarský kraj - Průměrná mzda v Karlovarském kraji ve třetím čtvrtletí vzrostla na 21.249 korun. Proti stejnému období v loňském roce se mzda zvýšila o 313 korun, což je o 1,5 procenta. Po započtení inflace je ale nárůst jen o 0,3 procenta. Mzdy v Karlovarském kraji zůstávají nejnižší v Česku. Průměrná mzda v zemi je 24.836 korun.

30.11.2013

To je nadílka. Voda zdražuje

Karlovarský kraj - Cena vodného a stočného se v příštím roce zdraží, a to o 2,7 procenta. Průměrný spotřebitel z domácnosti tak za vodu vydá v roce 2014 o necelých šedesát pět korun ročně navíc. Toto zdražení se týká 91 měst a obcí z Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje, které jsou členy Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech. Tento nárůst schválili zástupci členských obcí na zasedání valné hromady sdružení včera.

8.11.2013

Lidí bez práce nepřibylo. Co ale bude v zimě?

Karlovarský kraj – Lidí bez zaměstnání bylo v Karlovarském kraji v uplynulém měsíci stejně jako v září, tedy 8,9 procenta. Bylo to tedy 18.402 uchazečů, kteří jsou schopni nastoupit ihned do práce. Vyplývá to z informací ministerstva práce a sociálních věcí. Také v České republice stagnoval v říjnu podíl nezaměstnaných na 7,6 procenta. 

3.11.2013

Naší prioritou je získat klienty a tak zajistit pro lidi práci

Karlovy Vary - Tradice Grandhotelu Pupp se začíná psát před 312 lety. Přes tři staletí slavné historie, výjimečných hostů a prvotřídních služeb dělá Grandhotel Pupp jedinečným v celosvětovém měřítku a patří ke Karlovým Varům stejně jako kolonády či léčivé prameny. Pupp, to není jen minulost, ale i současnost. „Současnost hotelu, který je otevřený i vůči městu a jeho obyvatelům a svou společenskou odpovědnost prokazuje mimo jiné i podporou řady subjektů v regionu," uvedla generální ředitelka Grandhotelu Pupp Ing. Andrea Pfeffer-Ferklová.

31.10.2013

Byznysu se nejvíce daří na Chebsku

Karlovarský kraj - Kde jsou nejlepší podmínky pro podnikatele a pro byznys? V Karlovarském kraji je to Chebsko, alespoň soudě podle výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. První příčku obsadily Mariánské Lázně, druhý skončil Cheb a třetí byla Aš.

29.10.2013

Ceny ryb prý letos výrazně neporostou

Karlovarský kraj - Výlovy rybníků začaly a lidé z regionu čekají jen na to, jaká bude letošní cena ryb. Podle rybářů, kteří chystají výlov rybníka ve Františkových Lázních a v Teplé, zůstane stejná jako loni. Ačkoliv se zvýšilo DPH, mají v plánu vzít rozdíl daně na sebe.

9.10.2013

Nezaměstnaných je zase více, plní se tak chmurné prognózy

Karlovarský kraj - Lidí bez práce bylo v Karlovarském kraji koncem září 18 404. Podíl nezaměstnaných se tak v porovnání se srpnem zvýšil o 0,1 procentního bodu na 8,9 procenta. Odborníci tento vývoj ve svých prognózách bohužel předvídali s tím, že s blížící se zimou může být asi ještě hůře. A to například vzhledem k ukončení sezónních prací a statistiky ještě nejspíše ovlivní absolventi škol, kteří dosud nenašli uplatnění.

10.9.2013

Kraj trápí nezaměstnanost. Ani léto obrat k lepšímu nepřineslo

Karlovarský kraj - Pravidlo, že v letních měsících ubývá nezaměstnaných, v Karlovarském kraji letos bohužel vůbec neplatilo. V srpnu se podíl nezaměstnaných proti červenci nezměnil a zůstal na 8,8 procenta. V červnu byla situace ještě o jednu desetinu procenta horší. Koncem srpna bylo v evidencích úřadů práce 18 254 lidí, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce. Pokud by pro ně nějaká byla. A situace v kraji se bude spíše zhoršovat.

10.9.2013

Karlovarskému letišti rostl počet cestujících i o prázdninách

Karlovy Vary - Letiště Karlovy Vary zaznamenalo o prázdninách vyšší počet cestujících. A to přesto, že v minulých letech v létě pasažérů mírně ubývalo. Příčinou bylo výrazné zvýšení počtu pasažérů na trase do Moskvy a zpět. Novinářům to řekl obchodní manažer letiště Radek Zábranský.

4.9.2013

Likérce Jan Becher klesl kvůli prohibici zisk o 80 milionů Kč

Karlovy Vary - Likérka Jan Becher Karlovarská Becherovka, a. s. (JBKB), ve finančním roce 2012 2013 dosáhla zisku před zdaněním 171 milionů korun. Proti předchozímu roku je to pokles o 80 milionů. „Výsledky společnosti za toto období ovlivnila hlavně opatření související s prohibicí v září minulého roku," uvedla mediální zástupkyně společnosti Anna Davidová. JBKB, která je součástí společnosti Pernod Ricard, dosáhla ve finančním roce od července 2012 do června 2013 tržeb ve výši 1,209 miliardy korun. V předchozím finančním roce to bylo 1,3 miliardy korun.

2.9.2013

Stavebnictví v kraji prožívá velmi těžké časy

Karlovarský kraj - Stavebnictví v Karlovarském kraji prožívá nejhorší časy za poslední roky. Podle firem chybějí zakázky a i ty, které se objeví, prý často degradují dumpingové ceny některých firem. Zatímco některé společnosti věří, že už stavební činnost narazila na dno a do budoucna začne zase růst, jiné firmy čekají další pokles. Většina firem si stěžuje na velký úbytek veřejných zakázek. Podle některých manažerů se firmy předhánějí v nejnižších cenách, údajně není výjimkou i 45 procent projektované ceny.

29.8.2013

Sokolovské uhelné klesl meziročně zisk o 23 procent

Sokolov Sokolovské uhelné se loni meziročně propadl čistý zisk o 23 procent na loňských 903,8 milionu korun. Důvodem je pokles těžby uhlí, ukončení dolování na lomu Družba a snížení prodeje elektřiny. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma zveřejnila v obchodním rejstříku. Firma podle něj hospodařila se ziskem nižším než jedna miliarda korun poprvé od roku 2005. Podnik, nejmenší ze tří českých hnědouhelných firem, loni vytěžil 6,72 milionu tun uhlí, v roce 2011 to bylo přes 7,5 milionu tun. „Zisk téměř 904 milionů korun po zdanění lze v podmínkách panujících na trhu s pevnými palivy a elektrickou energií určitě považovat za úspěch," uvedl ve zprávě šéf představenstva Jiří Pöpperl.

27.8.2013

Dřevo zdražilo, ale jde na dračku

Karlovarský kraj - Palivové dříví jako jedna z levných alternativ vytápění jde na dračku. Kupující však musí počítat s tím, že v letošní sezoně zřejmě sáhnou hlouběji do kapsy. Podle obchodníků nepůjde o žádné skokové zdražení, nicméně je třeba se připravit na vyšší ceny.

24.8.2013

Sklizeň v kraji se dostala do druhé poloviny

Karlovarský kraj - Sklizeň v Karlovarském kraji je zhruba v polovině. V současné době je tam sklizeno 49 procent obilovin a 66 procent řepky.

17.8.2013

V regionu jsou žně na počátku

Karlovarský kraj - Zemědělci v Karlovarském kraji sklidili všechny plochy ozimého ječmene a třetinu úrody řepky. Hlavní fáze žní začala v regionu před týdnem. Žně jsou stále na počátku, obilovin je ve skladech zatím 15 procent. Ředitel Regionální agrární komory v Chebu Josef Erhard řekl, že letošní sklizeň by mohla být mírně nadprůměrná.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

9.8.2013

Nezaměstnanost v Karlovarském kraji: Lidí bez práce opět přibylo

Karlovarský kraj - Letní měsíce bývaly v minulosti dobou, kdy počet nezaměstnaných klesal na nejnižší hodnoty. Letošek je bohužel výjimkou. V červenci bylo v regionu bez práce 8,8 procenta lidí. V porovnání s červnem to byl nárůst o 0,1 procentního bodu a situace se tak vrátila na květnovou úroveň. Deník o tom informovala Petra Dolejšová z krajského úřadu práce. V červenci tak bylo bez zaměstnání 18.199 uchazečů o práci, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce. V České republice podíl nezaměstnaných stoupl už na 7,5 procenta. Údaj nově uvádí podíl nezaměstnaných na obyvatelích ve věku od 15 do 64 let, zatímco dřívější míra poměřovala uchazeče o zaměstnání pouze k ekonomicky aktivním lidem.

9.8.2013

V kraji ubylo necelé procento turistů. Zejména z tuzemska

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo 198.734 hostů. Ve srovnání s loňským rokem je to o 0,6 procenta méně. Úbytek byl hlavně na straně tuzemských hostů, zahraničních přijelo ve srovnání s loňskem více. Celkově od počátku roku už do Karlovarského kraje přijelo a ubytovalo se 358.206 hostů, což bylo o 0,2 procenta méně než loni, vyplývá ze zveřejněných údajů Českého statistického úřadu.

17.7.2013

Farmáři pláčí: zima umořila řepku

Karlovarský kraj - Méně řepky olejky ze svých polí podle všeho sklidí letos zemědělci v Karlovarském kraji. Nižší úrodu má na svědomí chladné a deštivé počasí.„Sklizeň řepky bude slabší. Když kvetla, bylo chladno a včely ji neopylovaly," uvedl pro Deník šéf agrární komory Karlovarského kraje Josef Erhard.

13.7.2013

Nezaměstnanost je v kraji stále vysoká

Karlovarský kraj - Nezaměstnanost trápí Karlovarský kraj. V červnu se sice počet lidí bez práce v porovnání s květnem snížil, ovšem pouze o 0,1 procentního bodu na 8,7 procenta. Letní měsíce přitom bývaly těmi, kdy nezaměstnaných z řady důvodů výrazně ubývalo. V červnu tak bylo bez práce 18.128 lidí, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce. Pokud by ovšem nějakou sehnali.

13.7.2013

Letišti se stále daří, přibylo odbavených lidí

 Karlovy Vary - Terminálem mezinárodního letiště v Karlových Varech prošlo od ledna do konce června 54 670 cestujících. V porovnání s první polovinou loňského roku to znamenalo nárůst o 6,3 procenta. Deník o tom včera informoval obchodní manažer letiště Radek Zábranský. 

5.7.2013

Silnice R6: Do roku 2023 další úseky nebudou

Karlovarský kraj -  Aktualizovaná Strategie rozvoje dopravní infrastruktury České republiky do roku 2023 nepočítá se žádnými stavbami na silnici R6 mezi Karlovými Vary a Prahou. A to i přesto, že nedávno dokončená technická a ekonomická studie prokázala přínosy dostavby silnice. Uvedl to poslanec Jan Bureš (ODS). Podle ministerstva dopravy se u R6 ale bude muset počkat na další programové období Evropské unie.

26.6.2013

Letiště Karlovy Vary bylo v zisku 8,7 milionu

Karlovy Vary - Letiště Karlovy Vary dosáhlo v roce 2012 zisku po zdanění 8,746 milionu korun. I když je to o zhruba 200.000 korun méně než předloni, letiště překonalo plán, který si na loňský rok stanovilo. Letiště, které patří Karlovarskému kraji, loni odbavilo celkem 103.682 cestujících, což je nejvíce v jeho historii, uvádí výroční zpráva letiště.

21.6.2013

Vlaky se po týdnech výluky opět rozjedou, ale jen po jedné koleji

Karlovarský kraj - Konec nečekané výluky na železniční trati Karlovy Vary Chodov je už na dohled. Od začátku července se tam zase vrátí vlaky a provoz bude jako dřív.

18.6.2013

Thermalu se podařilo dostat ze záporných čísel

Karlovy Vary - Rozhovor Karlovarského deníku s generálním ředitelem hotelu Thermal JUDr. Josefem Pavlem mimo jiné o vlivu opatření zdravotní pojišťovny na počty klientů

12.6.2013

V kraji bylo v květnu bez práce 18.331 lidí

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji v květnu klesl podíl nezaměstnaných na 8,8 procenta. Proti předchozímu měsíci jde o pokles o 0,3 procenta. Údaj letos nově udává podíl nezaměstnaných na obyvatelích ve věku od 15 do 64 let. Bez práce bylo koncem května v kraji celkem 18.331 dosažitelných uchazečů o zaměstnání. V České republice klesla nezaměstnanost na 7,5 procenta.

6.6.2013

V kraji spadla mzda v 1. čtvrtletí na 20.477 korun

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji klesla v prvním čtvrtletí meziročně mzda o 0,1 procenta na 20.447 korun, což je nejméně v Česku. Proti prvnímu čtvrtletí loňského roku je to o 29 korun méně. Zároveň ubylo v kraji 2700 zaměstnanců.

22.5.2013

Letiště odbavilo v dubnu 12.374 lidí. Padl rekord!

Karlovy Vary - Letos v dubnu 2013 bylo na mezinárodním letišti Karlovy Vary, jehož zřizovatelem je Karlovarský kraj, odbaveno celkem 12 374 cestujících. To bylo přibližně o 13,5 procenta více než ve stejném období loňského roku.

12.5.2013

Nezaměstnaných v kraji mírně ubylo

Karlovarský kraj  - S příchodem jara nastalo mírné zlepšení na trhu práce v Karlovarském kraji.Pokles počtu lidí bez práce je ovšem minimální, dubnový podíl nezaměstnaných se snížil z březnových 9,2 procenta jenom na 9,1 procenta. Nejvíce lidí bez práce je stále na Sokolovsku. Podle statistiky ministerstva práce a sociálních věcí  tady dosahoval podíl nezaměstnaných 10,8 procenta  ze všech obyvatel ve věku od 15 do 64 let. Meziměsíčně to představovalo pokles o jednu desetinu procentního bodu. Okres nabízel v dubnu 243 volných míst, na jednu volnou pozici tam připadalo 28,9 uchazeče. Minulý měsíc to bylo 23,7.

30.4.2013

Pokračování příprav pro výstavbu R6 je hlavní priorita

Karlovarský kraj - Karlovy Vary Nový šéf karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Martin Leichter není v oboru žádným nováčkem. Jako svou hlavní metu si vytyčil pokračování příprav silnice R6, která je pro Karlovarský kraj strategickou stavbou. V jeho zájmu i zájmu obyvatel kraje tak teď je, aby si na téměř zakleté komunikaci, jejíž dokončení je navzdory všem slibům ve hvězdách, nevylámal zuby.

25.4.2013

Farmáři, řezníci a pekaři jdou do boje o nejlepší regionální potravinu počtvrté

Karlovarský kraj - Spotřebitelé v Karlovarském kraji se mohou těšit na to, že seznam stále oblíbenějších potravin z místní produkce se zase rozroste. V těchto dnech totiž startuje další ročník soutěže o značku Regionální potravina. Kategorií bude opět devět, tak jako v předchozích letech. „Oproti jiným regionům nemůžeme pořádně obsadit kategorii ovoce zelenina, chybí tady pěstitelé," posteskl si Zdeněk Perlinger ze Střední zemědělské školy v Dalovicích, která ve spolupráci s Agrární komorou Karlovarského kraje soutěž organizuje.

24.4.2013

Z tuzemských lázní postupně mizí čeští pojištěnci

Karlovarský kraj - Do lázní v Karlovarském kraji jezdí stále menší počet pacientů, kterým komplexní péči zaplatí zdravotní pojišťovny. Lázeňské domy očekávají, že čísla půjdou dolů i v letošním roce. „V porovnání s předchozím rokem došlo loni k poklesu počtu hostů od českých pojišťoven o 20 procent a poklesu tržeb o 23 procent. V letošním roce očekáváme, že trend bude obdobný, to znamená, že bude docházet k dalšímu poklesu hostů a tržeb od českých pojišťoven," uvedl ekonomický ředitel Léčebných lázní Mariánské Lázně Pavel Říha.

22.4.2013

Zima zabrzdila jarní práce

Karlovarský kraj - Nezvykle dlouhá zima, ale hlavně studené jaro přidělalo zemědělcům v Karlovarském kraji starosti. 

17.4.2013

Na výběr brigády je nejvyšší čas, volná místa stále ubývají

Karlovarský kraj - Kdo si chce o prázdninách přivydělat, měl by se už poohlédnout po vhodné brigádě. Míst pro příležitostnou letní práci je s nástupem teplého počasí stále méně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT