„Roste tu školící centrum pro nové podnikatele, proto tedy podnikatelský inkubátor, měly by se tu totiž rodit nové podnikatelské záměry a noví podnikatelé pro Chebsko,“ říká stavební mistr stavební společnosti Swietelsky Martina Šalomová

„Ve třech patrech je umístěno přibližně čtyřicet kanceláří. Spodní část budovy bude sloužit jako konferenční místnost. Co se týče bistra, budou dvě, ale nedokážeme ještě s určitostí říct, jak budou vypadat a o jaké podniky půjde, to má na starosti investor,“ sděluje stavbyvedoucí společnosti Swietelsky Hana Votava.

Cheb je proslulý dějepisnou soutěží, kterou založil učitel Gymnázia Cheb Miroslav Stulák. Mezinárodní vědomostní soutěž se účastnila gymnázia z České i Slovenské republiky.
Prestižní mezinárodní dějepisná soutěž se konala na gymnáziích online

Hledáme někoho, kdo by si tu pronajmul nějakou kavárničku, zmrzlinárnu, ale byla by tu také příjemná nějaká salaterie, nebo fresh bar. Zatím jednáme s různými subjekty, ale nikoho nemáme. Budeme moc rádi, když se nám zájemci ozvou a budou nás kontaktovat na info@kanov.cz," uvádí za firmu EHC CZECH Petr Haak.

Krajská hospodářská komora byla zapojena do projektu Podnikatelský inkubátor už v době příprav. „V době projektových příprav jsme zjišťovali předběžný zájem podnikatelů, kteří by se tam chtěli usídlit. Budeme samozřejmě nabízet podnikatelům a firmám v inkubátoru veškeré naše služby, jako jsou užitečné informace pro podnikání, odborné poradenství, vzdělávání zaměstnanců, spolupráci se středními školami, networkingové akce nebo zprostředkování kontaktů. Pokud bude v inkubátoru nějaký začínající podnikatel, tak mu můžeme pomoci podnikání rozjet. Krajská hospodářská komora tento projekt podporuje a jsme rádi, že tady takové centrum, které pomáhá začínajícím firmám, vzniká,“ dodává ředitelka Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Lenka Mansfeldová.

Když stavba půjde podle plánu, hotovo bude 4. ledna příštího roku.

Nelegální kvízomaty, které zabavili celníci.
Na nelegální hazard si posvítili celníci, zabavili pět automatů v Chebu