Nové chebské obchodní centrum Dragoun, které vzniklo na místě nechvalně známé stejnojmenné tržnice, otevře už za sedm dnů své brány zákazníkům. První kupující přivítá Interspar v pátek 14. prosince v 8 hodin.
„14. prosince se pro zákazníky otevře hypermarket Interspar s přilehlou obchodní galerií,“ uvedl podnikatel Jaroslav Třešňák, který celý areál od chebské radnice koupil.
Další části obchodního centra pak budou otevírány postupně. V únoru to bude část dva, kde se počítá s levnějšími prodejními místy, například pro vietnamské obchodníky, a v květnu má zahájit prodej dlouho očekávaný hobbymarket Obi. Samoobslužná restaurace Interspar zahájí provoz také v únoru.

V těchto dnech stavební dělníci v celém areálu finišují, aby bylo vše na slavnostní zahájení, u kterého se plánuje i ohňostroj, hotové. Dělníci pracují dlouho do noci.
Na dokončení se těší nejen obchodníci či jejich budoucí zákazníci, ale hlavně Chebané, kteří bydlí v okolí staveniště.
„Už aby to bylo za námi. Od náklaďáků, které stále jezdí okolo, se nám třese dům. Ulice je plná bahna. Když tady necháte stát den nebo dva auto, tak má druhý den hnědou barvu,“ vylíčila část trápení Jiřina Hrušková z Chebu.
„Doufám, že už bude konečně klid. Chci ještě před Vánocemi umýt okna a pořádně uklidit. Dokud se ale staví, tak to nemá ani cenu,“ poznamenala Hrušková smutně.

Stížnostmi občanů se musela zabývat také chebská radnice. Stavební úřad dokonce několikrát pokutoval stavebníky. Jeho opatření měla co nejvíce snížit negativní dopad stavebních prací na obyvatele v okolí staveniště.
„Bude jim to ale vynahrazeno tím, že tu vznikne něco nového a pěkného,“ řekl starosta Chebu Jan Svoboda.
„Jsem rád, že se stavba už chýlí ke konci. Zbavíme se špíny a hluku,“ dodal.
Město se podle něj dočká nejen nových obchodních prostorů, ale také parkovacích míst. Jednou z podmínek města bylo právě vybudovat odstavné parkoviště pro přilehlou nemocnici a nedaleký zimní stadion.

Stavební ruch ale v okolí Dragouna 14. prosince otevřením Intersparu neskončí. Zhruba v místech ,kde se dnes nacházejí poslední vietnamští trhovci a dvě zbývající budovy starých kasáren, musí do jara vyrůst hobbymarket Obi.
„S bouráním starých objektů začneme hned po Novém roce,“ poznamenal Třešňák. Obyvatelé se tak budou muset připravit na další, snad už poslední, příděl prachu a bláta.

Komentář k tomuto článku najdete zde:

Psali jsme o výstavbě nového obchodního centra

Nový chebský hypermarket zaměstná na 150 pracovníků

Chebané se obávají dopravy u vjezdu do Dragounu

Rok už snáší hluk a prach. Teď přišla další pohroma

Stavbaři začali likvidovat poslední objekty kasáren

Šanci budou mít všichni

Chebané se musí připravit na oblaka prachu

Trhovci na Dragounu zůstanou pořád

Ze staveniště obchodního centra se valí tuny bláta