Prach, bláto, hluk a spousta problémů doprovázela přestavbu bývalé nechvalně známé tržnice Dragoun na nové a moderní obchodní centrum. Hobbymarket Obi, na jehož dokončení čekají zahrádkáři a kutilové ze širokého okolí, má konečně v červenci zahájit prodej. Stavební ruch ale v celé lokalitě jen tak neskončí.

„Budeme ještě opravovat chodník v ulici K Nemocnici včetně obnovy veřejné zeleně,“ poznamenala Gabriela Hlavsová, zástupkyně investora, teplického podnikatele Jaroslava Třešňáka. Na svou obnovu také čeká park, který bude sousedit se zahradním centrem Obi. Za stánky asijských trhovců pak ještě vznikne dalších 70 parkovacích míst.

„Na několik menších úprav ještě čekají vjezdy z Dragounské ulice na parkoviště Intersparu a křižovatka Čapkovy a Dragounské ulice,“ dodala. Tyto úpravy si na investorovi vyžádal odbor dopravy chebské radnice a dopravní policie.

„Ze začátku jsem si myslel, že nejhezčí částí celého areálu budou stánky trhovců“ řekl Pavel Suchánek z Chebu. „Trvalo ale jen pár dnů a z úpravné tržnice si prodejci udělali obludnou tržnici. Všude mají rozvěšené ty své krámy a igelitové plachty. Děs,“ zhodnotil Suchánek současnou podobu tržnice.

Problémy s trhovci přiznala i zástupkyně investora. „S trhovci jsme na toto téma už několikrát jednali. Oni své konstrukce, které ruší vzhled budovy sice odstraní, ale do rána vzniknou nové. Navíc tím poškozují zdi. Nechceme to takhle nechat,“ zdůraznila Hlavsová. Chebský starosta Jan Svoboda se k tomuto problému vyjádřil také. „Prodejci asi nemají smysl pro krásu. Neustále mají potřebu své zboží vystavovat před krámky na nejrůznějších nevzhledných konstrukcích,“ sdělil Svoboda.

„Trhovci se nikdy pořádku nenaučí. jsou zvyklí na benevolenci ze všech stran. Jen si vzpomeňme, jak si vystavovali zboží na jedné ze stěn rozestavěného Intersparu,“ zavzpomínal Suchánek.

Řadě Chebanů také vadí podoba nového obchodního centra. Považuje ho za betonové monstrum.
„Radnice měla raději najít takový projekt, který by využil starých cihlových budov kasáren. Ty alespoň zapadaly do okolí. Teď jsou všude jen šedivé betonové zdi,“ postěžovala si seniorka Anna Mašková z Chebu.
„Nemusel tam být přece další supermarket. Těch máme ve městě dost. Mladí by určitě ocenili byty a my staří třeba prostory, kde bychom se mohli scházet,“ dodala.
Podle vedení města ale byl technický stav objektů, které pamatují ještě rakousko– uherskou monarchii, nevyhovující. Jejich úprava třeba na bydlení nebo pro kulturní účely by byla drahá.
„Podobné akce se dělají jen ve velkých městech. V Chebu by se takový investor nenašel,“ reagoval chebský místostarosta Michal Pospíšil. Podle něj stará kasárna byla stejně účelovou architekturou, jako jsou dnešní objekty obchodního centra.