VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Komorním Dvoře bydlí také Japonka

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Rozhovor s Janem Kopičkou

30.9.2008
SDÍLEJ:

Jan KopičkaFoto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Nový trend v bydlení se ubírá ke klidným lokalitám v blízkosti větších měst. Nedávno jsme v Deníku popisovali situaci na území - Irsku u Libé. Podobná lokalita vzniká také v Komorní hůrce. S Janem Kopičkou (na snímku), který z velké části stojí za tímto projektem, jsme hovořili nejen o zajímavém místě nedaleko Františkových Lázní i Chebu.

Přiblížíte nám ožívající lokalitu Komorní hůrka u Františkových Lázní?
Měřeno způsobem od cedule k ceduli je Komorní hůrka vzdálena od Františkových Lázní 1200 a od Chebu 2500 metrů. Projíždí tudy občasně autobus a v letošním roce jsme zkolaudovali dvě nové autobusové zastávky. Lze proto očekávat, že spojení pomocí veřejné dopravy bude častější. K přehradě Skalka je to jeden kilometr a podobně tak i rybníku Amerika. Do Františkových Lázní jsme zbudovali pěšinu mezi třetím stromořadím a těmito všemi okolnostmi se dříve zapomenutá lokalita Komorního Dvora stala celkem atraktivní. Na rozdíl od mnoha jiných podobných nových sídelních útvarů má Komorní Dvůr svůj parčík s jezírkem, přibudou lavičky a dvacet nových jasanů dodá místu dobrý pocit spojení s přírodou.
Firma, jejíž jsem společníkem staví již deset roků. Na Komorním Dvoře nám patří pozemky, které jsme vybavili inženýrskými sítěmi a od roku 2004 na nich stavíme rodinné domy. Výhodnost podmínek je dána nejen zajímavými cenami, ale také tím, že prodáváme domy, které si budoucí majitel může dotvářet k obrazu svému a navíc jimi ručit pro hypotéční úvěrování.

Údajně zde vznikají atraktivní rodinné domky (RD) a vyrostl zde rovněž lázeňský hotel?
V místě, kde historicky stával velký statek, postupně zůstala jen nevzhledná ocelová hala obklopená velkým nepořádkem. Na tomto místě vyrostl hotel, který snese kvalitativní srovnání se všemi zařízeními s označením čtyřmi hvězdami kdekoliv ve světě. Přesto nebo právě proto nabízí hotel Komorní hůrka nejen ubytování, ale také pro veřejnosti bazén s gejzírem, masážními tryskami, vířivou lavicí i protiproudem, vedle je ještě vířivka (whirpool) se sto masážními tryskami. Bazén sám o sobě by nebyl žádnou zvláštností, jenže sauny, které se nachází hned vedle něho, překvapí mile každého, kdo saunu a parní lázeň považuje za vhodný způsob trávení volného času. Takový člověk bude velmi mile překvapen něčím, co v Česku doposud není. Bylinková sauna je pro pocit tepla, vůně a pohody, kdo ji nenavštívil, neví o čem je řeč.

V jednom RD má prý bydlet i zajímavý pár - Američan s Japonkou? Je to pravda? Popíšete nám situaci okolo výstavby v tomto místě. Nevznikají zde domy jen pro bohaté?
K výstavbě takového sídelního útvaru, jako je Komorní Dvůr lze uvést, že naše firma má již řadu zkušeností. Na našich webových stránkách se dopočítáte asi osmi nových ulic, které jsme již postavili. První byla U jezírka ve Františkových Lázních, další U skleníků u mostu do Hájů, ale i ulice Prokopova v Sokolově. Poté co jsou postaveny prvé domy, trvá nějakou dobu, než se najde prvý odvážný zájemce. Jakmile se nastěhují třetí a další, stává se místo předmětem zájmu a to je současný stav. Stavíme domy, které navenek budí dojem, že jsou malé, ale každý, kdo dvojdům po prvé prohlídce opouští, obdivuje jeho 165 m2 užitné plochy. Stejně tak tomu bylo i s panem Kraftem a jeho manželkou Reiko. Přestěhovali se k nám z Frankfurtu, kam se pan Kraft dostal v roce 1971 z Chicaga a paní Reiko před šestnácti lety z Tokia. Na Komorní hůrce jsou velmi spokojeni, jen paní Reiko vadí chování některých našich občanů, kteří ji považují za Vietnamku a chovají se často nezdvořile. Kdo výstavbu viděl, uzná, že má společné rysy a že se nejedná o to, co se odehrává v jiných lokalitách, kde je každý dům je stavěn způsobem jiný pes, jiná ves.
Do tohoto charakteru zapadá i podoba hotelu, který slouží nejen hostům, ale obyvatelům Komorního Dvora a bude sloužit každému, kdo má zájem o kteroukoliv z léčebných procedur, které jako plnohodnotný lázeňský dům poskytuje, ale i relaxaci v saunách a bazénu. Příští rok začne fungovat letní gril s terasou u tenisového, kriketového a petangového hřiště.

Jaká je vaše role v souvislosti s otevřením nového lázeňského hotelu Komorní hůrka a také s budováním celé lokality?
To, že by Komorní hůrka mohla být pěkné místo pro bydlení, mne napadlo v roce 1998, od té doby se představa o dalších podobách neustále rozvíjí, základní představu o podobě hotelu jsem si přivezl z návštěvy Spojených států v roce 2002. Ovšem vnitřní uspořádání hotelu s označením spa a wellness si neustále dotvářím pravidelnými návštěvami rakouských hotelů a stejně tak i organizace a vystupování všech, kdo v hotelu pracují, je vedeno snahou držet se příkladu chování, jaké je normou právě v Rakousku.

Prozradíte o sobě něco bližšího?
S vedením hotelu začala moje mladší dcera Jana již v roce 2004, když jsme otevírali hotel Francis v Ruské ulici ve Františkových Lázních. Domnívám se, že se jí i jejímu společníkovi Zdeňkovi daří naplňovat představy o vřelém a příjemném chování, čistotě a pořádku, tak, že se do tohoto zařízení hosté rádi vracejí. Stejně se o to snaží druhá dcera s manželem právě na Komorní hůrce a za pomoci skvělé rodiny Bednářů se nám již dostává příznivé odezvy.

Autor: Vladimír Kučera

Místo události:
30.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení