S nápadem, jak přilákat nové hosty a přimět je, aby se opakovaně vraceli, přišli správci zámku Kamenný Dvůr. Lidem nabízejí zábavu, která nemá v regionu obdoby. Kde jinde usadí jedlíky ke stolu krčmář ve středověkém hávu, kde u stolu hrají hudci a pějí rozšafné písně, kde po hostech chtějí platit v groších? Pokud člověk navštíví nově otevřenou středověkou krčmu na Kamenném Dvoře, tak nápovědu potřebovat nebude.

Nevšedním zážitkem je už samotné přivítání na zámku, kde hned ve vstupní hale stojí kostýmovaná obsluha, která se příchozího zeptá na účel jeho návštěvy. Kdo projeví zájem o nocleh, toho odkáže do vrchních pater hotelu. Milovníky netradičních pochoutek zase naopak pozve do krčmy. Hosté si ale nejdříve musejí směnit své peníze. „Za třicet vašich korun od nás dostanete jeden groš. Přizpůsobili jsme to dnešní evropské měně, takže to jsou vlastně takové eurogroše,“ řekl žertovně vrchní krčmář.

Pak následuje prohlídka dobové hospody. Návštěvník má možnost nakouknout do místností, kde v dávných dobách pracoval alchymista, věštec nebo zámecký lékař. Nechybí tu ani mučírna, kterou střeží kat v červené kápi a v kleci se zmítá kostlivec. Největší prostor zaujímá rytířský sál.
Kolem hostů pak pobíhají kejklíři a středověcí umělci. Občas se mezi ně vloudí i nuzný žebrák, kterého vystraší, když si ho člověk vyfotí. „Pomoc, sebrali mi duši. Jsem teď zavřený v čarovné skříňce,“ křičel vyděšeně žebrák a máchal rozčileně holí.

Stylovou zábavu si lidé na Kamenném Dvoře mají možnost užít každý pátek a sobotu od 19 hodin. „Pořád jsme přemýšleli, jak bychom mohli zámek obohatit. Nakonec jsme se rozhodli pro tuto krčmu, kde chceme hostům přiblížit středověkou atmosféru. Prostě aby se k nám přišli najíst a současně pobavit. Doprovodné programy se budou pravidelně obměňovat. Objeví se zde šermíři, fakíři, tanečnice. Navíc předvedeme upalování čarodějnic,“ uvedl ředitel společnosti Hyperstavebniny CZ Jiří Proučil. „Pár takových středověkých krčem jsme viděli v zahraničí. Také u nás v republice jich několik funguje. Tak proč ji nezavést na našem zámku?“ doplnil Proučil.

Ještě v roce 2004 nebyla památka ničím jiným než chátrajícím torzem. Od té doby se ale začala postupně měnit. Renovace objektu trvala s přestávkami zhruba tři roky. Nyní je dobový hotel vybavený stylovým nábytkem a historicky kostýmovanou obsluhou. „Rádi bychom ještě upravili přilehlý park a vysázeli zde nějakou zeleň,“ podotkl ředitel.