V realitní soutěži CIJ Awards bodovala společnost Panattoni Europe hned se dvěma chebskými projekty. Ocenění získala za budování chebského průmyslového parku, za výstavbu logistického distribučního centra pro společnost Tchibo a cenu si za manažerské schopnosti odnesl i generální ředitel pro Česko a Slovensko Pavel Sovička.

Distribuční centrum společnosti Tchibo roste v Panattoni Parku Cheb od května letošního roku.

Po dokončení druhé fáze výstavby přesáhne pronajímatelná plocha budovy 70 000 m². V průmyslové zóně již stojí dvě hotové budovy: jednu provozuje mezinárodní logistický lídr DHL a druhou čínský výrobce automobilových tlumičů BWI Group.

„Vloni jsme na CIJ Awards Europe získali dvě ceny díky výstavbě pro společnost Amazon, letos jsme obdrželi tři ceny, z nichž dvě jsou za projekty uskutečněné v chebské průmyslové zóně. Potvrzuje se, že lokalita je pro mezinárodní firmy jedním z klíčových faktorů při rozhodování, kam umístit nové skladové či výrobní závody. Za úspěch na CIJ Awards vděčíme také kvalitní práci města Cheb," řekl Pavel Sovička.

Třetí místo v kategorii Skladové a průmyslové areály v osmnáctém ročníku prestižní soutěže Best of Realty navíc získala chebská hala pro BWI.

„Budova pro BWI byla naší první investicí v chebské průmyslové zóně. Ta dnes patří mezi nejúspěšnější lokality v celé České republice co do příchodu nových výrobních či logistických společností. Úspěch v prestižní Best of Realty je velmi příjemnou třešničkou na dortu," říká Milan Kratina ze skupiny Accolade, která halu čínské společnosti pronajímá. Budova, jejímž developerem je společnost Panattoni Europe, byla postavena na míru požadavkům společnosti BWI,

„Kvalita nominovaných projektů v letošním ročníku soutěže dokumentuje další oživení developerského trhu ve všech hodnocených kategoriích," doplnil předseda odborné jury Pavel Kühn. „Nejvíce je to vidět na rezidenčním segmentu. K pozitivnímu posunu došlo i u kanceláří a logistických a průmyslových areálů. V posledně jmenovaném segmentu se jedná o tržní boom způsobený zejména nebývalým zájmem o nové plochy skladů a výrobních areálů, který je výsledkem obecného ekonomického rozvoje."