Nejnižší nezaměstnanost v Karlovarském kraji je dlouhodobě na Chebsku. Vliv na to má také stále se rozrůstající průmyslová zóna, do které míří řada významných investorů.

Před pár dny slavnostně zahájila stavbu závodu společnost Deufol, která se zabývá výrobou průmyslových a exportních balení. V první fázi získá zaměstnání sto lidí. Spuštění výroby je naplánováno na jaro příštího roku, s náborem zaměstnanců ale společnost začne už koncem letošního srpna.

„Než zahájíme v nové hale provoz, chceme našim zaměstnancům poskytnout všestrannou podporu a zaškolení," uvedla personalistka Jitka Zimolková a podotkla, že Deufol svým zaměstnancům poskytuje výraznou příležitost k osobnímu rozvoji, vyhlídku profesního růstu a širokou škálu benefitů. Do průmyslové zóny vstoupila také společnost BWI, která vyrábí tlumiče a brzdové systémy pro auta na celém světě. Hala již stojí a nyní se instalují technologie. Výroba se má rozběhnout příští rok a zaměstnání v první fázi získá 300 lidí. Místa pro 200 lidí má pak nabídnout společnost DHL. Obrovským zaměstnavatelem by se měla stát společnost Tchibo, která bude mít v průmyslové zóně své distribuční centrum. Práci tu má najít tisícovka lidí. „Výstavba závodu se má uskutečnit ve dvou etapách, přičemž první část by měla být hotova nejpozději začátkem příštího roku. Distribuovat se odsud bude zboží, které si zákazníci objednají přes internet," vysvětlil Tomáš Ivanič z chebské radnice.

Na Chebsku je asi 1 900 volných pracovních míst a na jedno místo připadá 1,3 uchazeče.