VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodářská komora a kraj budou řešit problémy společně

Karlovarský kraj - Záležitosti týkající se rozvoje regionu, například zaměstnanost či vytváření průmyslových zón, chtějí spolu řešit Karlovarský kraj a Krajská hospodářská komora. V tomto duchu podepsali dohodu o spolupráci hejtman Josef Novotný a předseda komory Josef Ciglanský. Podle předsedy komory Josefa Ciglanského smlouva o spolupráci zajistí kvalitní komunikaci mezi krajem a podnikateli ve všech oblastech.

23.8.2014
SDÍLEJ:

Dohodu o spolupráci podepsali šéf hospodářské komory Josef Ciglanský a hejtman Josef Novotný (zleva).Foto: Foto Deník

„Chceme v kraji vytvořit co nejlepší podmínky pro tvorbu pracovních míst. Je to mnohdy spolupráce v oblasti legislativy. Někdy se připravuje legislativa na úrovni pražské a nejsou brány v potaz zkušenosti podnikatelů v regionech," uvedl Ciglanský.

Podle hejtmana existuje řada oblastí, v nichž je třeba spolupracovat. „Kraj třeba zavedl stipendia pro vysokoškoláky, pokud se po škole vrátí do regionu. Ale místa pro ně musí zajistit samy podniky a firmy," konstatoval Novotný.

Mezi tématy ve smlouvě zmiňovanými je také rozvoj dopravní infrastruktury, problematika školství, lázeňství a cestovního ruchu.

Problém je například to, že kraj postihl pokles zájmu lázeňských hostů z Ruska a Ukrajiny. Týká se to hlavně Karlových Varů a částečně Mariánských Lázní nebo Jáchymova. Naproti tomu Františkových Lázní, které se orientují na české a německé hosty, se nedotkl. Velkou slabinou Karlovarského kraje a hlavně Sokolovska, které má nezaměstnanost přes deset procent, je absence průmyslové zóny. I na tom chce kraj a komora spolupracovat.

Podle Ciglanského přilákání investorů ale naráží na některé překážky. „Vždy je to rozhodnutí konkrétního podnikatele, jestli v určitém regionu svou továrnu postaví. Mnohdy to souvisí s dopravní obslužností, se spojením na jednu stranu na Prahu a na druhou do Německa," dodal Ciglanský.

Autor: Vladimír Meluzín

23.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení