VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajská tripartita opět zahájila dialog a má co řešit.

Karlovarský kraj - Rada hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje (RHSD KK) se sešla na mimořádné plenární schůzi, aby obnovila svou činnost. Ta má směřovat k důležitému bodu, kterým je třístranný dialog mezi zaměstnavateli, odbory a zástupci vedení kraje a diskutovala o jeho aktuálních problémech.

4.6.2015
SDÍLEJ:

O průmyslové zóny, jimž se bude rovněž věnovat tripartita, se zajímal při nedávné návštěvě kraje i premiér Bohuslav Sobotka.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Před zahájením jednání byl členům Rady představen nový předseda a hejtman Karlovarského kraje Martin Havel, který se ujal před nedávnem funkce hejtmana. Teď tedy předsedá rovněž krajské tripartitě.

„Jsem rád, že krajská tripartita funguje, znát názory a potřeby našich partnerů je důležité pro další směřování rozvoje kraje," řekl Havel.

Po delegování nových zástupců jednotlivých partnerů se krajská tripartita věnovala současnému stavu zaměstnanosti v regionu, tématu krajské dálniční známky nebo rozšíření působnosti vládního zmocněnce pro Moravskoslezský a Ústecký kraj i na Karlovarský kraj, konkrétně na region Sokolovska.

Další oblastí pro diskuzi byla také finanční podpora vzniku průmyslových zón ze strany státu.

Tripartita přivítala, že zákonodárná iniciativa Karlovarského kraje v podobě návrhu novely zákona o pozemních komunikacích, na jejímž základě by měla být zavedena krajská dálniční známka, prošla v Poslanecké sněmovně PČR prvním čtením, a má tak nadále šanci na přijetí.

„Chtěl bych připomenout, že první myšlenka krajské dálniční známky vznikla na půdě krajské tripartity. Proto jsme dnes požádali všechny poslance a senátory zvolené za Karlovarský kraj, aby se v další části legislativního procesu zasadili o přijetí tohoto návrhu a hlavně pak o prosazení vzniku krajské dálniční známky," dodal člen předsednictva RHSD KK a náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Dalším důležitým projednávaným tématem bylo rozšíření působnosti vládního zmocněnce pro Moravskoslezský a Ústecký kraj.

Ten sice s Karlovarským krajem i krajskou tripartitou již spolupracuje, ale zatím bez oficiálního pověření, které v podobě usnesení přislíbila vláda.

Do doby oficiálního pověření se vládní zmocněnec zatím nemůže Karlovarskému kraji a především Sokolovsku jako strukturálně postiženému regionu věnovat naplno.

Krajská tripartita proto pověřila svého předsedu Martina Havla a náměstka hejtmana Miloslava Čermáka, aby napsali dopisy předsedovi vlády, ve kterých ho požádají o naplnění tohoto slibu.

Pro kraj neméně důležitá je i finanční podpora vzniku průmyslových zón.

Na základě přijetí novely zákona o investičních pobídkách se otvírá možnost poskytovat u vybraných zón pobídku ve výši 300 tisíc korun na jedno pracovní místo.

Krajská tripartita svým usnesením opět požádala poslance a senátory zvolené za Karlovarský kraj, aby udělali maximum práce pro získání těchto prostředků do Karlovarského kraje. Například na nezaměstnaností postiženém Sokolovsku, kde funkční průmyslové zóny v současnosti citelně chybí.

Autor: Vladimír Meluzín

4.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení