„Letos mělo v plánu vytvořit asi desetimilionový zisk, nakonec bude před zdaněním zřejmě zhruba 5,5 milionu korun," uvedl hejtmanův náměstek Petr Navrátil (ČSSD). V období od ledna do konce října prošlo karlovarským letištěm 72 558 cestujících. Pokles se projevil už na začátku letošního roku, v létě se pak zmírnil.

V posledních letech karlovarské letiště překračovalo 100 tisíc cestujících ročně, loni to bylo 104 469. Nižší příjmy letiště se odrazí i na plánu investic na příští rok. Podle Navrátila se odsunou některé investice, například rozšíření přistávací plochy.

Podle Navrátila do Karlových Varů přilétá přes karlovarské letiště asi polovina hostů z Ruska. Ostatní létají do Prahy, Pardubic nebo západních měst a poté do Karlových Varů dojedou.

Nižší příjmy letiště se odrazí i na plánu investic na příští rok. Podle Navrátila se odsunou některé investice, například plánovaná stavba VIP salonku v letištní hale. Naopak stavba zázemí pro letištní hasiče se odsouvat nedá, a tak v plánu investic pro příští rok zůstane.