„Opět to ukazuje na nedomyšlenost veškerých opatření a jednání. Jediný, kdo je kvůli těmto opatřením bit jsou opět provozovatelé restaurací a děti ve školách. Bohužel nemáme ani žádné právní instrumenty na kontrolu nových nařízení a kvůli předešlým lockdouwnům ani personální kapacity. Jezdí k nám zahraniční klienti, kteří mají dokumenty o infekčnosti v různých jazycích a formátech a my nejsme schopni porozumět ani rozeznat, který z dokumentů je správný, a který není. Spoléháme na zodpovědnost každého jedince, který sám dokáže zdravě usoudit, zda se na návštěvu restauračního zařízení či kulturní akce cítí zdráv. Je zajímavé, že po celé léto byl opět covid odsunut do druhé role, před volbami do třetí, a po volbách se kovid opět začíná řešit,“ říká provozovatel restaurace Hrad Vildštejn Jaroslav Bílek.

V Mariánských Lázních v posledních měsících rezonuje téma nového systému nastavení MHD. V současné době město obsluhuje páteřní linka číslo 7., a to od zastávky Antoníčkův pramen, přes Nádraží, Kolonádu a zpět.
Mariánky se potýkají s finančními problémy kvůli covidu, doprava je omezena

I přes veškeré nepříznivé prognózy vedení hradu Vildštejn plánuje bohatý kulturní program, na který se nebojí své hosty pozvat. „Stále věříme, že se lidé umoudří, a proto dál plánujeme kulturní akce. Každý pátek pořádáme degustace moravských vín, které vede sám hradní pán Jaroslav, jako certifikovaný sommeliér. 30. října pořádáme Halloweenský sraz strašidel, kde je nachystaný bohatý program pro děti i dospělé. Minulý víkend jsme poprvé uspořádali zabíjačku, kdy se veškeré produkty prodaly během dvou prvních hodin. To nás velmi potěšilo a se zabíjačkami budeme pokračovat i v následujících měsících. Další bude spojena s oslavami svatého Martina, a to 11. listopadu, respektive po celý víkend, kdy bude opět doprovodný tematický program pro malé i velké. Nebude ani chybět cimbálovka a hlavně pořádné středověké hodování. Nás covid jen tak neodradí,“ doplňuje PR manažerka hradu Vildštejn Petra Hlinovská.