Takzvaných dosažitelných uchazečů, kteří mohou ihned nastoupit do práce, bylo v Karlovarském kraji 13.751. Meziročně ubylo v kraji přes 2200 nezaměstnaných. V březnu 2015 byl podíl lidí bez práce 7,9 procenta.

Nejnižší nezaměstnanost je na Chebsku, v březnu klesla na 5,2 procenta, což je o 0,3 procentního bodu méně než před měsícem. Na práci na Chebsku čeká 3352 lidí.

Na Karlovarsku je podíl nezaměstnaných 6,9 procenta, proti únoru klesl také o 0,3 procentního bodu. V evidenci úřadu práce je zde 5713 lidí.

Nejhůře je na tom Sokolovsko, kde je podíl nezaměstnaných 8,6 procenta. I tam ale ve srovnání s únorem nezaměstnanost o 0,2 procentního bodu klesla. Bez práce je na Sokolovsku 5465 lidí. Proti únoru ale poklesl o zhruba stovku počet volných pracovních míst v kraji. Aktuálně jich úřady práce nabízejí v kraji 3520, z toho nejvíce na Chebsku (1688), pak na Karlovarsku (1272) a nejméně na Sokolovsku (jen 560).

Nabídce volných míst odpovídá i počet uchazečů na jedno místo.

Na Chebsku jsou to dva uchazeči na jedno místo, na Karlovarsku už 4,5 uchazeče na jednu nabízenou práci a na Sokolovsku připadá 9,8 uchazeče na jedno volné místo. Je to šestý nejhorší poměr ze všech 77 okresů v České republice.

„Počet uchazečů v evidenci Úřadu práce ČR byl v meziročním porovnání nejnižší od roku 2008. Navíc neustále roste počet volných pracovních míst. Zaznamenáváme ochotu zaměstnavatelů investovat do rozvoje. Firmy rozšiřují své stávající provozy nebo budují nové," shrnula generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková.

V dalších měsících podle ní nezaměstnanost s velkou pravděpodobností ještě klesne, protože začínají sezonní práce.