VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rotas zmodernizoval výrobu za desítky milionů korun

Rotava – Strojírenská firma Rotas strojírny v Rotavě, která patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Kraslicku, zmodernizovala výrobu za desítky milionů korun. Poslední výraznou investicí je pořízení už druhé portálové frézky za zhruba 30 milionů korun.

19.2.2016
SDÍLEJ:

STROJÍRENSKÁ firma Rotas zmodernizovala výrobu. Na snímku nová portálová frézka.Foto: Jiří Drozdík

Moderní dvanáctimetrový obráběcí stroj včera firma slavnostně představila obchodním partnerům, představitelům kraje, měst a obcí, ředitelům škol a vybraným zákazníkům.
„Frézku jsem zakoupil za pomoci dotace za účelem uspokojení stále rostoucí poptávky po výrobě v našich strojírnách ze strany zákazníků z celého světa," říká jednatel společnosti Jiří Hrůza.

Za vysokou poptávkou po výrobě v tamních strojírnách vidí především vysokou odbornost a kvalitu výroby. Stojí za tím podle jeho slov také odborné kvality a zručnost samotných zaměstnanců. Frézku pro Rotas strojírny vyrobila Strojírna Tyc. Jedná se o českého výrobce obráběcích strojů z Mýta u Plzně. „Modernizace výroby pro firmu znamená navýšení kapacity samotné výroby, díky čemuž můžeme uspokojit více zákazníků, a to i kvalitativně a cenově," poukázal jednatel Hrůza.

Ve znamení investice se nesl i uplynulý rok. Rotas strojírny do nákupu nových strojů investovaly desítky milionů korun. „Právě vysoká poptávka zákazníků, která stále ještě převyšuje kapacitní možnosti produkce, je důvodem, proč jsme se rozhodli uskutečnit v loňském roce nejvyšší investice do vybavení firmy za posledních patnáct let. Kromě nákupu portálové frézy jsme pořídili poloautomatické pily, tryskací box, dvě lomené obráběcí hlavy. Investovali jsme navíc i do modernizace prostor společnosti," pokračoval jednatel. „Byla to konkrétně kompletní rekonstrukce a zvětšení oddělení technologie, konstrukce a vývoje."

Firma se nyní, podle majitele firmy, zaměří na stabilizaci zákazníků a také personálu, kdy Rotas nově obsadil některé z vedoucích pozic. Ten zaměstnává zhruba stovku lidí. Potýká se přitom s nedostatkem kvalifikovaného personálu. Spolupracuje proto se středními školami a učilišti v Karlovarském kraji, kde se snaží vychovávat si své budoucí zaměstnance.

Autor: Jiří Drozdík

Místo události:
19.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení