Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Přežít zimu

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Karlovarský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto projekty: Rozsviťte LED naše Domovy pokojného stáří…, Když hlad bolí, Doma je doma… až do posledního okamžiku a Pohádkový minisvět.

Druhým je zapsaný spolek Feliti club s projektem Když hlad bolí. Feliti club kastruje tisíce toulavých koček po celé republice a následně je vypouští zpět do bezpečných lokalit. Zde jsou kočky celoročně přikrmovány pomocí sesterského projektu Feliti krmí.

„Cítíme zodpovědnost za námi vykastrované a vypuštěné kočky, proto se snažíme jim přilepšit kvalitním krmením. Toto hradíme z darů soucitných lidí,” říká Alena Pávková z Feliti clubu. K tomuto účelu slouží mapa, kde je vyznačeno všech 140 krmičských míst, kde se nachází tisíce koček. S blížící se zimou je pro ně potřeba zajistit dostatek kvalitního krmení, a proto Feliti hledá další finance na jejich nákup.

Veřejnost rozhodne

- V každém kraji se ve finále utkávají 4 projekty.
- Veřejnost může finančně přispívat od 9. prosince 2019 do 6. ledna 2020 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Každý region získá navíc od ČSOB 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Minimální příspěvek veřejnosti nezbytný pro získání finanční podpory ČSOB je 5 000 Kč.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky