Nejednu domácnost mohly vyhřát brikety, které bez užitku vyhořely při požáru haly v Třebeni na Chebsku. K ohni vyjeli hasiči ve středu ve čtvrt na dvě ráno.

„Jako první dorazili na místo profesionálové z Chebu. Už zdálky viděli šlehající plameny,“ popsala událost Alena Ryvolová, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Operační středisko hasičů mezitím vyhlásilo poplach i pro bojovníky s ohněm ze Správy železniční dopravní cesty a dobrovolníky ze Skalné a Kynšperka nad Ohří. K ohni se tak postupně sjelo šest cisteren.

Brikety vzplály v hale z vlnitého plechu o rozměrech přibližně deset metrů na deset. „V době příjezdu hasičů byla v plamenech asi třetina objektu. Vysoká teplota požáru zapříčinila zřícení části plechové konstrukce,“ uvedla Ryvolová. Část spadlé střechy museli hasiči rozebrat, aby se dostali k ohniskům požáru.

„Lokalizace plamenů trvala dvě hodiny. Oheň mezi tím stačil spolykat necelou polovinu objektu. Když se podařilo zabránit rozšiřování požáru, nechali hasiči už zasažené brikety kontrolovaně vyhořet,“ doplnila mluvčí krajských hasičů.

Jednotky se začaly na své základny rozjíždět před pátou hodinou ráno. Nejdéle zůstali na místě požáru dobrovolníci ze Skalné, kteří požářiště hlídali až do dopoledních hodin. Všichni hasiči se vrátili bez újmy na zdraví. „Vyšetřovatel odhadl škody na půl milionu korun. Příčina požáru je předmětem dalšího šetření,“ dodala Ryvolová.